Adli kontrol kaldırıldı 15 Mayıs 2013, 18:03

129 sanıklı yolsuzluk davasında sanıklar hakkındaki adli kontrol kaldırıldı.
İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne açılan "yolsuzluk" davasında, sanıklar hakkındaki adli kontrol kararı kaldırıldı. Sanık avukatlarının taleplerini değerlendiren mahkeme, sanıkların tutuklu bulundukları süreyi göz önünde bulundurarak adli kontrol yasağının kaldırılmasına karar verdi.

129 sanığın yargılandığı İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne yönelik "yolsuzluk" davasında, sanıklar hakkındaki adli kontrol kararı kaldırıldı.
İzmir 8'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde  görülen duruşmaya, Büyükşehir Belediyesi bürokratları ile birlikte İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu da katıldı.
Avukatlar, sanıkların tutuklu bulundukları sürenin göz önünde tutularak yurt dışı çıkış yasaklarının kaldırılmasını talep etti.
Mahkeme, sanıklar hakkındaki adli kontrol kararlarının tümünün kaldırılmasına, diğer taleplerin incelenmesine karar verdi.
Duruşma sonrası Adliye önünde gazetecilere açıklama yapan İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Aziz Kocaoğlu, yurt dışı yasağının kaldırılmasının sevindirici olduğunu belirtti.
130 kişi başladığımız davada geçen hafta sanıklardan Alaattin Eraslan beyefendiyi kaybettik. Ben üzüntülerimi ve taziyelerimi ailesine iletiyorum. Bu davanın bir an önce beraat ile sonuçlanması talebini yineliyorum. Çünkü bütün arkadaşlarımız sıkıntı içerisinde. Bir an evvel beraat kararının verilmesi hepimizi ve İzmir kamuoyunu mutlu edecektir. 


ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorum Gönder