banner864

AKM'ye sponsor bulundu 17 Şubat 2012, 15:06

Atatürk Kültür Merkezi'nin yenilenmesi için Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Sabancı Vakfı arasında 30 milyon liralık sponsorluk protokolü hazırlandı. Sabancı ailesi bunu karşılığında AKM'nin büyük salonuna "Sabancı" adının verilmesini istedi. AKM'nin usule göre restore edilmesi sevinci de tepkileri de beraberinde getirdi.
Deniz Çağlayan
3 yıldır kapalı olan, "yıkıldı yıkılacak" söylentileriyle geleceği belisiz olan AKM için sonunda somut bir adım atıldı. Kültür Bakanlığı AKM'nin restorasyonu için Sabancı Vakfıyla sponsorluk anlaşması imzaladı.

Anlaşmaya göre Sabancı Vakfı restorasyonu için 30 milyon lira verecek karşılığında ise AKM'nin büyük salonuna Sabancı'nın adı verilecek.
AKM'nin usule göre restore edilmesi, AKM'nın yıkılmaması için seferber olan sanatseverleri ve Meslek Odalarını sevindirdi.

Öte yandan, restorasyon karşılığında AKM'nin büyük salonuna "Sabancı" isminin verilmek istenmesi tepki çekti.
AKM'nin restorasyonu için ihale Mart ayı sonunda yapılacak. Yeni AKM 29 Ekim 2013 tarihine kadar tamamlanmaya çalışılacak.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

sydneyden turan :

abd,nin ne oldugu belli icimizdeki bolucu hainleri iyi taniyalim akil denen boluculerde siraya girdi yakinda yahudi turk vatandaslarida ortaya cikar seyret ihanetlerin binbir cesidini......

bekir :

allah bu abd nin sonunu getirir ihşallah inanamıyoruz ya bu ülke abd nin kölesi gibi davranıyor millet uyanın artık

aa :

belediyelere özerklik: kamu reformu yasası ve yeni yerel yönetim yasaları hızla çıkartılarak, türkiyedeki kürt nüfusun yoğun olarak yaşadığı şehir ve kasabaların belediyelerinin özerkleşmesi süreci kararlı olarak yürütülecek. dört yılda aşamalı olarak federasyona geçiş: türkiye, dört yıl içinde uygulanacak bir planla, üniter devlet yapısını terk ederek, federasyona geçecek. abdullah gül dış işleri bakanı sıfatıyla 3 nisan 2003 günü abd dış işleri bakanı colin powell ile yaptığı 2 sayfa 9 maddelik gizli mutabakatı imzalamıştı

T.C vataninin bekcileri :

bu hükümet bosuna onca malk mülkleri satmadi?faberikalari vs!?simdi anlasildi paralari kürt devleti kurmaya harciyacak kendiside oranin basbakani olacak!peki türkiye milleti ulsusu ne yapacak ne olacaklar htilein firinlari gibi firinlarmi hazirlatiniz yoksa abd ile antlastiniz quantomaya mi göndereceksiniz kalan türk ulusunuda

ossman :

türkiye şuanda malını mülkünü satan evlat gibi baba parası yiyor ama hazıra dağ dayanmaz şuanki mevcut hükümet ülkeyi gerçekten iyi yönetiyor bunu kabullenmek gerek. ama sadece tek yanlış gittiği yol yanlış yanlış yolda ilerliyor buda halkı üzüyor .

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar