İmam Hatip'ten Harp Okulu'na 18 Eylül 2012, 11:36

İmam Hatip mezunlarına Harp Okulu yolu açılıyor. TBMM Dilekçe Komisyonu'nun AKP'li Başkanı Mehmet Daniş, İmam Hatip düzenlemesi için hazırladıkları rapora Genelkurmay'ın da rapora itiraz etmediğini açıkladı. Düzenleme mevzuat değişikliğiyle hayata geçirilecek.
Milli Savunma Bakanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri'ne subay yetiştiren Harp Okulu’na, imam hatip lisesi mezunlarının da alınması için mevzuat değişikliğine gidiyor. Bakanlık çalışmalara bir süre önce başladı ve Haziran ayında bir rapor hazırladı.

OKUL FARKI ARANMAYACAK

TBMM Dilekçe Komisyonu, Haziran ayında tamamladığı “Harp Okulu” raporunda, yönetmeliğin "öğrencilerin hangi liseden geldiğine bakılmaksızın, ‘Harbiyeli’ olabilir" şeklinde düzenlenmesi istendi.

GENELKURMAY İTİRAZ ETMEDİ

TBMM Dilekçe Komisyonu Başkanı AKP'li Mehmet Daniş, gazetecilere hazırlanan raporun Başbakanlık, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve Milli Savunma Bakanlığı’na gönderildiğini ve rapora itiraz edilmediğini söyledi. Daniş, "Genelkurmay ve Bakanlık itiraz etmediğine göre bu isteklerimizi yerine getireceği anlamı çıkar. Biz bunun takipçisi olacağız.” dedi.

Mevzuat değişirse Türk Silahlı Kuvvetleri'ne asker yetiştiren harp okullarına imam hatipliler de alınacak. Bu Türkiye Cumhuriyeti tarihinde bir ilk olacak.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Selahattin Erden :

Türkiye ekonomisi tüketimle, Yabancıların sayısı ve gelir dağılımındaki payı artarak büyüyor.

abdul halık çelik :

ben imam hatip lise sinde okuyorum harp okululuna nasıl gecerim

soldan bakan :

imam harp okulu!!!! geçmiş olsun ülkeme

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar