Akil adamlar listesi açıklandı 03 Nisan 2013, 13:34

AKP-PKK ortaklığında yürütülen bölünme sürecine Türk Milleti'ni ikna etmek için kurulan 63 kişilik akil adamlar listesi Başbakanlık tarafından açıklandı. Tayyip Erdoğan'ın "psikolojik harekat" görevi biçtiği akil adamlar; liberaller, dinciler ve batıcı Kürt milliyetçileri ile bunlara sos olarak eklenen bazı aydınlardan oluştu.
AKP-PKK ortaklığıyla gündeme getiriline bölünme sürecine Türk Milletini ikna etmek için oluşturulan akil adamlar listesi Başbakanlık tarafından açıklandı.

7 bölge için 9'ar kişilik gruplar oluşturuldu. Bu gruplar bölgelere giderek, milleti bölünmeye ikna etmeye çalışacaklar. Her bölgenin bir başkan, bir başkan yardımcısı ve bir sekreteri bulunuyor.

BATICI, GERİCİ VE IRKÇILAR
Akil adamlar; AKP'ye yakınlığıyla bilinen isimler ile liberaller, islamcılar, batıcı Kürt milliyetçileri ve 2. Cumhuriyetçiler olarak adlandırılan kesimlerden oluşuyor. Heyetin halkta göreceği tepkiler göz önüne alınarak, Ziraat Odaları Birliği Başkanı Şemsi Bayraktar ve Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu Başkanı Bendevi Palandöken gibi meslek temsilcileri ile Kadir İnanır, Hülya Koçyiğit ve Orhan Gencebay gibi sanatçılar da listelere dahil edildi.

İSTANBUL SERMAYESİ DE LİSTEDE
Peki, asıl psikolojik harekatı sürdürecek isimler kimler? Akil adamlar listesinde en dikkat çeken isimlerden biri, TOBB Başkanı

Rifat Hisarcıklıoğlu... AKP hükümeti ile birlikte il il bölünme anayasası toplantıları örgütleyen Hisarcıklıoğlu, açılıma koşulsuz desteğini ilan etti. Hisarcıklıoğlu, Akdeniz Bölgesi Başkanı oldu.

Personeline "açılıma karşı yayın yapmayın" talimatı veren Aydın Doğan'ın kızı da akil adamlar listesinde yer aldı. Görevlendirme, Doğan medyasının süreçteki rolünü de tartışmasız ortaya koydu. Arzuhan Doğan Yalçındağ da Ege Bölgesi Sekreteri görevi verildi.

TESEV BAŞKANI EN ÖNDE
Renkli darbelerin mimarı George Soros'un finanse ettiği TESEV'in Başkanı Can Paker de akil adamlar listesinde... Her fırsatta milli devlet, cumhuriyet ve Atatürk düşmanlığı yapan TESEV Başkanı Paker'e, psikolojik harekat kapsamında Doğu Anadolu Bölge Başkanı görevi verildi.

PKK KAMPINA GİTMİŞTİ
En kritik görevlerden biri olan Güneydoğu Bölgesi Başkanlığı'na da Başbakanlık İnsan Hakları Kurulu üyesi Yılmaz Ensaroğlu getirildi. Ensaroğlu, eski Mazlum-Der Başkanı iken PKK'lıların rehin aldığı 7 askeri almak için gittiği PKK kampında verdiği görüntü nedeniyle tepkilere neden olmuştu.

YANDAŞ MEDYA TAM KADRO
Akil adamlar listesinde yandaş medyanın ağır topları tam kadro yer aldı. Taraf Genel Yayın Yönetmeni Oral Çalışlar, Taraf Yazarlar Murat Belge ve Yıldıray Oğur, Star Yazarı Fehmi Koru, Zaman Yazarı Etyen Mahçupyan, Bugün Yazarı Ahmet Taşgetiren, Yeni Şafak Yazarı Ali Bayramoğlu ve Bugün Yazarı Doğu Ergil gibi isimler, yandaş medyanın akil adamlarından bazıları... Abdurrahman Dilipak da Erdoğan'ın akil adam seçtiği isimlerden...

Tarhan Erdem de akil adamların Ege Bölgesi Başkanı seçildi. Erdem, AKP'yi destekleyen kamuoyu araştırmaları ve açıklamalarıyla tanınıyor.

AKP'YE DESTEK BÖLÜĞÜ
Bir de destek bölüğü olarak seçilen akil adamlar var. İşçi sınıfı mücadelesinin önünde set kuran Türk-İş Başkanı Mustafa Kumlu, Ziraat Odaları Birliği Başkanı Şemsi Bayraktar ve TESK Başkanı Bendevi Palandöken ile sanatçılardan Kadir İnanır, Hülya Koçyiğit, Orhan Gencebay ve Yılmaz Erdoğan da akil adamlar arasında.

Akil adamların yarın saat 18'de Başbakanlık'ta toplantıya çağrıldığı öğrenildi.

AKDENİZ BÖLGESİ

1. BAŞKAN: RİFAT HİSARCIKLIOĞLU
2. BAŞKAN VEKİLİ: LALE MANSUR
3. SEKRETER: TARIK ÇELENK
4. KADİR İNANIR
5. NİHAL BENGİSU KARACA
6. ŞÜKRÜ KARATEPE
7. MUHSİN KIZILKAYA
8. ÖZTÜRK TÜRKDOĞAN (İHD)
9. HÜSEYİN YAYMAN

DOĞU ANADOLU BÖLGESİ


1. BAŞKAN: CAN PAKER
2. BAŞKAN VEKİLİ: SİBEL ERASLAN
3. SEKRETER: AYHAN OGAN
4. MAHMUT ARSLAN (HAK-İŞ)
5. ABDURRAHMAN DİLİPAK
6. İZZETTİN DOĞAN
7. ABDURRAHMAN KURT
8. ZÜBEYDE TEKER
9. MEHMET UÇUM

EGE BÖLGESİ

1. BAŞKAN: TARHAN ERDEM
2. BAŞKAN VEKİLİ: AVNİ ÖZGÜREL
3. SEKRETER: ARZUHAN DOĞAN YALÇINDAĞ
4. VEDAT AHSEN COŞAR (TBB KABUL ETMEDİ)
5. EROL EKİCİ (DİSK KABUL ETMEDİ)
6. HİLAL KAPLAN
7. FUAT KEYMAN
8. FEHMİ KORU
9. BASKIN ORAN

GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGESİ

1. BAŞKAN: YILMAZ ENSAROĞLU
2. BAŞKAN VEKİLİ: KEZBAN HATEMİ
3. SEKRETER: MEHMET EMİN EKMEN
4. MURAT BELGE
5. FAZIL HÜSNÜ ERDEM
6. YILMAZ ERDOĞAN
7. ETYEN MAHÇUPYAN
8. LAMİ ÖZGEN (KESK)
9. AHMET FARUK ÜNSAL (MAZLUM DER)

İÇ ANADOLU BÖLGESİ

1. BAŞKAN: AHMET TAŞGETİREN
2. BAŞKAN VEKİLİ: BERİL DEDEOĞLU
3. SEKRETER: CEMAL UŞŞAK
4. VAHAP COŞKUN
5. DOĞU ERGİL
6. EROL GÖKA
7. MUSTAFA KUMLU (TÜRK-İŞ)
8. FADİME ÖZKAN
9. CELALETTİN TAŞ

MARMARA BÖLGESİ

1. BAŞKAN: DENİZ ÜLKE ARIBOĞAN
2. BAŞKAN VEKİLİ: MİTHAT SANCAR
3. SEKRETER: LEVENT KORKUT
4. MUSTAFA ARMAĞAN
5. ALİ BAYRAMOĞLU
6. AHMET GÜNDOĞDU
7. HAYRETTİN KARAMAN
8. HÜLYA KOÇYİĞİT
9. YÜCEL SAYMAN

KARADENİZ BÖLGESİ

1. BAŞKAN: YUSUF ŞEVKİ HAKYEMEZ
2. BAŞKAN VEKİLİ: VEDAT BİLGİN
3. SEKRETER: FATMA BENLİ
4. ŞEMSİ BAYRAKTAR (TZOB)
5. KÜRŞAT BUMİN
6. ORAL ÇALIŞLAR
7. ORHAN GENCEBAY
8. YILDIRAY OĞUR
9. BENDEVİ PALANDÖKEN (TESK)

ulusalkanal.com.tr


Etiketler

Yorumlar

Necdet Pala :

Milletvekilleri neden akil değiller mi ki başka akil adam aranmış . o zaman tüm akıl adamları milletvekili adayı yapmaliydiniz

ilker :

sanatçı siyaset degil sanat yapmalı orhan gencebay ayıp sana , kadir inanır bu saatten sonra kimse inanmaz sana

RECEP KÜTÜK :

hülya koçyiğit ve orhan gencebay bu listeye hiç yakişmadi. diğer tanidiklarim ise satişa yatkin tipler.

ethem :

yazık cok yaızk

Timur :

eger türk milleti bu akil denilen akil'dan yoksun yalaka listesini yutarsa yaziklar olsun. ülkemizin tablosu 1913'teki isbirlikçiler ve vatan hainlerini animsatiyor.... tam bir komedi yuh yuh !!!

Kara Ibrahim Aga :

yazik..hülya avshar ablami göremiyorum :-)

hayri aydın :

bu kişileri türkiyenin kaçta kaçi taniyor.niçin bitane diyannetten yok.içine bikaçtane adam serpiştirmişler.isim vermek istemiyorum ama... dünya dünya olali böyle rezillik görmedi

nuray demırel :

kadır ınanır nıye akdeniz bölgesşnden kaeadeniz bölgesinden utanmışda akdenizden utanmamış mı,ya hülya koçyiğit çıpşak fotoğraflarını yayınlıyanlar akepeliler değişmiydi titrek yürkan şoray titreye titreye mi sultanlık yapacak,orhan gencebay kula kulluk edene yazıklar olsun diye kendisinin boynunu akepeye kul mu edecek hepsi yalaka takımı pes doğrusu izzetin,göğüslerinde ki iman abd ve israil

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar