Venezuela’dan Taksim direnişine destek 09 Haziran 2013, 00:02

Venezuela’da iktidardaki Venezuela Birleşik Sosyalist Partisi’nden Taksim gezi parkı direnişine selam geldi.
İşçi Partisi Uluslararası İlişkiler Bürosu’nun direnişi yabancı dillere çevirerek gün gün gönderdiği bültenlere yanıt olarak gönderilen mesajda Venezuela Birleşik Sosyalist Partisi Gençliği, Amerikancı Tayyip Erdoğan’ın Atatürk’ün yolundan çıkışına dikkat çekti ve direnişe Venezuela’dan desteğini ilan etti.
Mesajın tamamı şöyle:
“Biz Venezuela Birleşik Sosyalist Partisi Gençliği (JPSUV), sizlerin Siyonizm yandaşı, Amerikancı ve Arap düşmanı Erdoğan hükümetine karşı ayaklanarak sergilediğiniz cesareti saygıyla karşılıyoruz.
Şu anki Türkiye hükümeti maalesef hiçbir zaman Atatürk’ün özgürlükçü örneğini izlemedi. Bunun yerine Orta Doğu’da kardeş ülkelerin istilasına ve binlerce masum insanın katledilmesine suç ortağı oldu.
Venezuela’dan size destek ve güç gönderiyoruz. Bu yürüyüşlerin ve direnişin başarılı olmasını umuyor, size Venezuela’dan desteğimizi ilan ediyoruz.
Xoan Noya,
Uluslararası İlişkiler
Venezuela Birleşik Sosyalist Partisi – Gençlik (JPSUV)”

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

Ataturk1 :

sayin noya, ataturkte birlesmek birlik ve butunluk taraflari ulusculuk,milliyetcilik hususlarinda birlesmektir, tc halki akp nin bu hususlarda tam tersine bir strateji izlemesine karsi cikmistir, akp ve ayni zihniyette olan kisi/kurum/kuruluslar tc halkinin tokadiyla tarihin karanligina gomulecektir. saygilarimizla

sydneyden turan :

guney amerika bile ataturku anladida bizim gericiler anlamadi selam che yoldasin takipcileri yolunuz aydin olsun......

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar