Genelkurmay'dan Cübbe - Çarşaf açıklaması 18 Mayıs 2012, 23:44

Genelkurmay Başkanlığı, orduevlerine cübbeli, sarıklı ve çarşaflılara giriş izni veren yeni yönetmelik hakkında açıklama yaptı. Açıklamada söz konusu iznin sadece düğün davetlileri için geçerli olduğu ifade edildi.
Askeri Gazino ve Sosyal Tesislere, sarıklı cübbeli ve çarşaflı kişilerin girişlerini serbest bırakan değişiklikle ilgili Genelkurmay Başkanlığı, açıklama yaptı.

Genelkurmay Başkanlığı Genel Sekreterliğinden yapılan yazılı açıklamada, bazı basın yayın organlarında orduevlerine girişlerde kıyafet koşullarının değiştirildiğine ilişkin haber ve yorumların yer aldığı belirtildi.

Genelkurmay Başkanlığı'nın açıklamasında, Askeri Gazino ve Sosyal Tesisler Yönetmeliği'nde yapılan değişikliklerin askeri personele değil, sadece davetlilere yönelik olduğu ifade edildi.

Açıklamada, "17 Mayıs 2012 tarihinde Orduevleri, Askeri Gazinolar ve Sosyal Tesisler Yönetmeliği'nde yapılan değişiklik orduevi, askeri gazino ve sosyal tesislerden istifade eden personele yönelik olmayıp, sadece düğün salonlarından istifade eden davetlilere yönelik bir düzenlemeyi içermektedir.” denildi.


ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

ayhan ilyasoğlu :

asıl sorun chp nin dönüşmesidir.akp bunu başaramadı yanına chp yi almak istiyor. ki bu küresl güçlerinde istediğidir.solun yada sosyal demokrasinin aslı hedefi erdoğan değil kılıçdaroğlunun tasviyesi olmalıdır.

mustafa erol :

ilk önce bir kılıf uydurmak gerekli.nede olsa akp zihniyeti.ondan sonra zaten gelen yokki neden diğerlerindede yasak olsum derler komple yasağı kaldırırlar.amaç ve gaye belli.genel kurmay başkanimiz vefa borcu var.nasil ödeyecek bu borcu....

lafa bak hizaya gel :

yarın da kıtalarda kaldırırsınız, osmanlıdaki gibi sakallı subaylarımız olur değil mi? yakışır çok özel paşaya!

Anadolu :

Türban da aynı şekilde sadece sadece diye diye ilkokula kadar inmedi mi ?

VATANSEVER :

EEEEEEEEEEE HOCA YASAGI BI KERE DELERSEN ZATI GERISI GELIR BAKALIM YARIN SADECE SADECE DIYE NERELERE KADAR GIDECEK IPIN UCU GORUCEZ BAKALIM

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar