Türker Ertürk: Türkiye savaşa sürükleniyor 11 Şubat 2012, 05:49

Aydınlık Gazetesi yazarı emekli Amiral Türker Ertürk, Amerika'nın Türkiye aracılığıyla Suriye'ye savaş açacağını belirtti. Türk istihbaratçıların dahi Suriye'de olduğunu açıklayan Ertürk, Suriye'nin casus kaynadığını ifade etti.
Ertürk: “Suriye'de onlarca, yüzlerce insanın Kandil günü ibadeti sırasında öldürüldüğü, hepsi koca bir yalan. Buraya müdahale edebilmenin dünya kamuyunda toplumsal desteğini alabilmek için bu haberler üretiliyor.”
Aydınlık Gazetesi Yazarı, emekli Amiral Türker Ertürk, Amerika'nın Suriye ve İran'da rejim değişikliği yapmak istediğini açıkladı. Ulusal Kanal'a konuşan Ertürk, İngiltere ve Katar'a ait özel birliklerin Humus kentinde "Harekat Merkezleri" kurduğunu; Suriye'de Türkiye, Batılı ülkeler ve Körfez ülkeleri casuslarıyla dolu olduğunu kaydetti.
Ertürk, “Savaş hızla yaklaşmaktadır ve ABD Türkiye vasıtasıyla bölgeye müdahale edecektir.” dedi.

Türker Ertürk, Amerika'nın Suriye planını ana hatlarıyla özetledi.
“ABD BM'den karar çıkaramayınca, Türkiye ve işbirlikçi Körfez ülkelerini müdahale ettirmek istiyor. Tabii müdahale müdahaleyle karşılacak. O zaman da NATO'nun 5. maddesini çalıştıracaklar ve ABD bütün o yıkıcı ve ezici gücüyle Suriye'ye müdahale edecek.”

Türkiye'nin hızla savaşa sürüklendiğini ifade eden Ertürk, AKP'nin zor durumda olduğunu, ancak bundan dönüşün mümkün olmadığını da vurguladı.

Hükümet zor durumda. Bu işten kaçmak istiyor. Ama kaçırmazlar. AKP hükümeti bunları yapabilsein diye iktidar yapıldı. Emperyalizmin tramvayına bindiniz mi, "Ben artık yapamıyorum bu tramvaydan inmek istiyorum" diyemezsiniz. Sizi bu tramvaydan fırlatır atarlar, kafanız gözünüz yarılır, ölürsünüz.

ulusalkanal.com.tr


Yorumlar

bülent :

bu tramayın son durağında sağ inecek kimsede olmaz!

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar