Ergenekon duruşmasını basan robokopların fotoğrafı ortaya çıktı 15 Aralık 2012, 19:43

Ergenekon davasının 13 Aralık'taki duruşmasında, mahkeme heyetinin avukatları zorla salondan çıkarmak istediği anlar görüntülendi. Avukatların ayakta olduğu fotoğrafta, salonun içinde robokop olarak bilinen jandaramalar görülüyor.
Ergenekon davasının 13 Aralık'taki duruşmasında, yüzbini aşkın yurttaş salon dışında, 200 avukat da salonun içinde mücadele verdi.
Mahkeme heyeti ise, avukatları salondan zorla atmak istedi. İşte o anlar, bu fotoğraf karesine yansıdı.

Cezaevi önündeki yurttaşların cezaevini kuşattığı dakikalarda avukatlar, söz hakkı almak için amansız bir mücadele veriyordu. Mahkeme ise, söz isteyen avukatları salondan çıkarmakla tehdit etti, hatta Avukat Vural Ergül'ün salondan atılması talimatını verdi.

Ancak salondaki diğer avukatlar, meslektaşlarının atılmasına izin vermedi. Ergül'ün etrafını saran avukatlar, meslektaşlarını korudu. Bu kez devreye robokoplar girdi.

Salona bir an da giren robokoplar, avukatları tek tek salondan çıkarmak istedi. İşte o anlar bu fotoğraf karesine yanısıdı. Fotoğrafta, Emekli Astsubay Oktay Yıldırım'ın avukatı Yıldırım Çavuşovalı ve önünde 3 avukat görünüyor. Avukatlar, kendilerine ayrılan bölümde, ayakta duruyor. Tutukluların kullandığı kapıdan ise, robokoplar giriyor. Fotoğraf karesinde robokoplardan 7'si görülüyor.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

coskun yol :

ne işi var bu güvenlik güçlerinin mahkemenin içinde.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder