Zehir hafiye Alper Görmüş'ün 'müthiş buluşu' 25 Haziran 2012, 01:24

Erke dönergeci, 2006 yılı uydurmalarından. Çokta unutuldu ama Alper Görmüş unutmamış. Hikmet Çiçek Silivri Cezaevi’nden Erke Dönergeci, Ergenekon ve Alper Görmüş ilişkisini yazdı.
İşte Hikmet Çiçek'in yazısı:

Ergenekon işi devridaim makinesi!

"Erke dönergeci"ni hatırlar mısınız? 2006 yılında bir şirket düzenlediği basın toplantısıyla "çağın buluşu" diye kamuoyuna bir açıklama yaptılar. Firmaya göre buluş, “yakıt gerektirmeyen bir kuvvet makinesi”ydi. İstenilen güç ve hızı sağlayabilen makine, istenen miktarda sınırsız elektrik üretebilecek ve bu, bütün taşıtlarda kullanılabilecekti! Şirket, "yakıt gerektirmeyen elektrik üretici, 2007 yılında halkımızın kullanımına sunulacaktır" diyordu.

Enerjiyi yoktan var eden bir makine, bilimin değil fakat bilimkurgunun vazgeçilmez konularından biridir. Yaşı ortanın üstünde olan Aydınlık okurları hatırlar "Con Ahmet'in devridaim makinesi" Türk çizgi roman kahramanlarının unutulmazları arasındadır.

"Erke dönergeci"nin açıklandığı basın toplantısına bilim adamları değil fakat çok sayıda emekli subay ve bürokratın katılması o günlerde epeyi dikkat çekmişti. İddia edildiği gibi bir makine olanaksızdı, "Erke" bir uydurmaydı, çoktan unutuldu.

ERKENEKON İŞİ Mİ?

Acaba bu Erke işi Ergenekon'un bir marifeti olabilir mi? Şaka yapmıyoruz. "Evet, olabilir" diye, Ergenekon savcılarına ifade veren bir "gazeteci" olduğunu biliyor muydunuz?

7 Mart 2008 tarihinde Ergenekon savcıları Zekeriya Öz, Mehmet Ali Pekgüzel ve Nihat Taşkın'a verdiği ifadede "gazeteci" şunları söylüyor:
"Ayrıca Ergenekon ile ilgili olup olmadığını tam bilemiyorum. Erke Dönengeci isimli bir buluşla alakalı olarak 21 Kasım 20006 tarihinde gazetelerde tam sayfa ilanlar verilmişti ve bir toplantı yapılacağı söyleniyordu. O dönemde bu toplantıya Tuncay Özkan'dan birçok emekli generale kadar katılmıştı. Bu benim dikkatimi çekmişti. O yönde yorumlar yazılmıştı. Bunun başka bir faaliyetin örtülü bir yorumu olduğuna ilişkin çeşitli yayınlar da yapıldığı, ancak ben bu konuda erk iktidar demek olduğu için ilginç geldi. İçeriğini bilemiyorum dedi.
“İnternet sayfasında belirtilen konu ile alakalı Erke Dönergeci yazan internet sitesi sayfasını ibraz etti... Dosyasına konuldu."

"Devridaim makinesi"nde Ergenekon'u arayan bu zehir hafiye Alper Görmüş! Bugünlerde Taraf'taki köşesinde, "Ergenekon'un esas numarası", "Hıristiyan misyonerlere ve azınlıklara karşı yürütülen kampanya ve ona eşlik eden cinayetlerdir" yalanını işlemekle uğraşıyor!

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

singapurdan Bulent :

Kalemine saglik...

AV.YENAL ÜNSELİ :

doğru düşünüyorsunuz sayin bori...size katliyorum.

köylüce :

kazmanın vede binlerce münafıktan birsi

imamlar geldi boyle oldu :

ortayi zor bitirenlerden devri daim makinasi ??? cenabi rabbi su m-illete acilen akil fikir yoksa hepsini yitirdi ... ulke artik acik hava timarhanesi oldu ...

magandas mulayim :

davul tozu ve minare golgeside geliyor yakinda...youtuba bakin neler var islami dietmi istersiniz hepsi var masallah hemde laz biri tarindan ingilice anlatiliyor konu ...

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar