Öpüşme eylemine satırla saldırdılar! 25 Mayıs 2013, 23:30

AKP gençlik kolları ve Akit hedef göstermişti

Cansu Yiğit


Ankara’nın Kurtuluş semtindeki Ankaray istasyonunda yapılan “ahlaklı olun” anonsunu öpüşerek protesto etmek isteyen gençlere, önce bölgeye gelen bir grup, ardından da polis ve belediye görevlilerinin engellemek istedi. Tüm engellemelere rağmen eylemlerini gerçekleştiren grup dağılırken eylemci gençlerden biri tekbir eşliğinde satırlı saldırıya uğradı.

Eylem öncesi Ankara Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri ve metro güvenlik görevlileri istasyon önlerinde 2’şer kişilik ekipler halinde nöbet tuttu. Saat 18.30’da eylem için Kurtuluş metro istasyonunun önünde bir araya gelen yaklaşık 200 kişilik grubun eylemi başlar başlamaz, ortaya ikinci bir grup çıktı. Kendilerine “Müslümanlar” diyen grup “Kahrolsun Kemalist laik rejim” “Kurtuluş kerhane değildir” sloganları ve tekbir atarak öpüşme eylemi için gelenlere müdahale etmek istedi. Araya polis girdi. Bir süre slogan atarak bekleyen grup dağıldı. Zabıta ve polislerin metro girişini tutmasına rağmen metroya girmeyi başaran eylemci grup ise bir süre “hangi ahlak genel ahlak?” sloganını attı.

SATIRLI SALDIRI

Eylem bitiminde bölgeden uzaklaşan birkaç gence yol kenarında bekleyen bir grup satırla saldırdı. Yaralanan bir genç hastaneye kaldırılırken, saldırganlar ise taksiye binerek olay yerinden uzaklaştı.

AKP GENÇLİK KOLLARI VE AKİT HEDEF GÖSTERMİŞTİ

Öpüşme eyleminin sosyal medyada “25 Mayıs Cumartesi Saat 18:30’da Kurtuluş metroda öpüşüyoruz” şeklinde duyurulmasından sonra, kendilerine “Ak Ekip” adı veren gençler, AKP Genel Merkez Gençlik Kolları Tanıtım Ve Medya Başkan Yardımcısı Celal Karaman imzasıyla sosyal medyada “Kurtuluş Metroda Ahlaksızlığa Hayır” kampanyası başlatmışlardı. Bu eyleme karşılık olarak sosyal medya gündemi yarattıklarını söyleyen Karaman, “AK Ekip olarak bu tür ahlaksız eylemlere karşı olduğumuzu duyurmak istiyoruz” açıklamasında bulunmuş ve Akit Gazetesi internet sitesinden eylemi hedef alan “Ahlaksız eyleme tepki” başlıklı bir haber yayınlamıştı.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

sydneyden turan :

tam komedi yahu avustralyada musluman kadinlari bir gorseniz en seksi kiyafet opusmek dersen her yerde turkiyeye neoluyorki ayip yahu birakin insanlari ne yapacagina onlar karar versin......

Ataturk1 :

amac ic savastir. amac kan dokulmesidir. ozgurluge giden yol adaletin dogrulmasidir. satirla dolasana musluman demeyiz eskiya deriz biz. saygilarimizla

John Lennon :

vahşet her yanda ulu orta sergilenirken, sevişmek için saklanmak zorunda kaldığımız bir dünyada yaşıyoruz

hüsnü başkan :

bu çocuklar, ön sevişmesiz imal edildiği için pek olmamışlar. tam enseden öpülecek çocuklar... o satırlarla fazla gezmeyin, bi adama rastlarsınız sizi poliste kurtaramaz.

VATAN SAGOLSUN :

bir gun gelecek bu satirla saldiranlarin cebine silah ve mermide konulacak ve hic bir sey sorulmayacak== memleketi bu duruma getirmeye izin vermeyin== verirseniz kendi ""idam sehpanizi"" hazirlamis oluruz.

Himmet ÇAKILCI :

Satır ve testere ile donanmış din timleri sanırım gaz ve suyun alternatifi olacak.

Arnold Schoenberg :

başkasının özgürlüğü kısıtlanmadığı sürece isteyen istediğini yapar. bu haberde ki duruma göre öpüşenleri görenlerin değil öpüşenlerin özgürlüğü kısıtlanmıştır. öpüşen insan görmek istemeyen kişiler kafasını diğer derecelere döndürebilir. haberde sözü geçen uyarı ise saygısız bir davranıştır. gelişmiş ülkelerde buna benzer bir uyarı davranışıyla karşılaşmak mümkün değildir ve kabul edilemez.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar