banner864

Çamur savaşında tazminat 29 Aralık 2011, 22:58

Bugün Gazetesi Yazarı Gültekin Avcı ve Habertürk Televizyonu, İşçi Partisi'ne 12 bin lira tazminat ödemeye mahkum oldu. Avcı, Habertürk'te katıldığı canlı yayında, "İşçi Partisi'nde hard diskler parçalanmaya çalışıldı" yalanını ortaya atmıştı. Oysa hiçbir kayıtta böyle bir olay yoktu.
Bugün Gazetesi'nin eski savcı olan yazarı Gültekin Avcı ve Habertürk Televizyonu, İşçi Partisi'ne 12 bin lira tazminat ödemeye mahkum edildi. Gültekin Avcı, Habertürk Televizyonu'nda katıldığı bir canlı yayında, "İşçi Partisi Genel Sekreterliği'ne gidildiğinde polisler nasıl yakaladılar oradaki unsurları, kişileri? Bilgisayarların hard disklerini parçalamaya çalışırken yakalandılar" yalanını ortaya atmıştı.
Ne iddianame, ne polis tutanakları, ne de dava dosyasında "hard disklerin parçalanması" ile ilgili bir bilgi yer almıyordu.

İşçi Partisi avukatlarından Mehmet Nuri Aytekin'in açtığı davayı karara bağlayan İstanbul 8. Asliye Hukuk Mahkemesi, Bugün Yazarı Gültekin Avcı ve Habertürk Gazetesi'ni 12 bin lira tazminat ödemeye mahkum etti.

ulusalkanal.com.tr
Yorumlar

kuvvacı memet :

Eyy bu ülkenin başbakanı, eyy bu ulkenin içişleri bakanı, eyy bu ülkenin jandarma genel komutanı, sizlere sesleniyorum. Bugün ( 14 nisan ) saat 20.00"deki TV8 haber bulteninde Suriyeli sığınmacıların çadır kampı onunde siper kazdıklarını ve ağır makinalı tüfeklerle siperde beklediklerini gördük. >Sizlere sorum şudur : TC sınırları içerisinde silahlı grupların ( üstelik de yabancı ) bu şekilde savaş varmış gibi; -siper kazıp, -siperde durbünlü makinelilerle nişan alır gibi hazırda beklemeleri NE DEMEKTİR? NORMAL BİR VATANDAŞ, BEN KOMŞULARIMLA KANLI BIÇAKLIYIM DEYİP SİPER KAZARAK AĞIR MAKİNALILARLA SİPERDE BEKLEYEBİLİR Mİ? Bu TC kanunlarına ve anayasaya gore suç değil mi? Bunlar hakkında yasal işlem yapmamakla Uluslararası suç işliyorsunuz? Ve inanın yarın bu yuzden TC uluslarası arenada suçlanacaktır ve hesabı sorulacaktır. Sizleri bilmem ama bu hesabı ; sizlerin ve bizlerin çocukları verecekteir, bunu unutmayın. LUTFEN GOREVİNİZİ YAPIN...

mehmet acar :

bize gelen misafir bizden giden terörist.bu işin standardi devlete karşi silaha sarilan herkes teröristtir.bundan başkasi eşek etiiyle sakiz çiğnemektir.

sedat cetin :

insanin aklinin almadigi bu 327 milletvekilinin icinde hicmi oz turk cocugu yok

Aydın Karaca :

327 akp milletvekilini, washington adına komşularına savaş açsın diye seçenler aydınlanmak istemeyen dar kafalılar,menfaat grupları elmanın içindeki kurtlar nasıl temizleniyorsa temizlenmeli

Ergin :

hüseyin bey sizin şanssızlığınız onlarla beraber olmanız

hayrettın :

allah hıcbır zaman basımızdan eksık etmesın

hamit erdal :

allah başimizdan eksik etmesin dualarımız seninle

Osman Esmer fransa :

allah korusun boyle birisi 100 yilda bir cikar

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar