Erdoğan ve Obama görüşmesinde kritik karar 25 Mart 2012, 13:12

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Barack Obama arasındaki görüşmede alınan kritik karar çerçevesinde Türkiye'nin Suriye konusunda üzerine düşen görevleri yapacağı bildirildi.
Nükleer Güvenlik Zirvesi'ne katılmak için Güney Kore'nin Başkenti Seul'e giden Başbakan Erdoğan, Seul'de ABD Başkanı Barack Obama ile bir araya geldi. Görüşmede Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, AKP Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Hulusi Akar da yer alıyor.

Erdoğan ve Obama arasında şu dakikalarda gerçekleşen görüşmenin gündeminde ise başta Suriye olmak üzere iki ülke arasındaki ikili ilişkiler, PKK ile mücadele ve İran'ın nükleer faaliyetleri yer alıyor.

Görüşmenin ardından yapılan açıklamada Erdoğan “Suriye konusunda üzerimize düşeni yapacağız” dedi. Ayrıca Erdoğan, 'Bölücü örgütle mücadelede ABD'yi yanımızda görmek bizi memnun etmiştir' ifadelerini kullandı. İkili görüşmede Irak ve İran konularının da görüşüldüğü ifade edildi.

Ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

Temel Arslan :

kayıp iki kavimden biri bulundu...mu? öcalan ve kandille asla ve gadda görüşülmeyecek... neden? muhatap barzani... mi? kayip kavmi̇n yaşadiği bölgelerden biri barzan bölgesi...mi? i̇ki̇nci̇si̇ yakinda bulunur. her halde suriye de israil yanlısı bir hükümet kurulunca mı bulunur bilmem ama yakındır.

Ömer Tuğrul :

o görünen gündem. görüşmede suriye'ye saldırı planının son hali irdelendi.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar