Fethullah Gülen olimpiyat rekoru kırdı 05 Haziran 2012, 19:53

AKP hükümeti, 19 Mayıs kutlamalarını yasakladı, Gülen olimpiyatlarına yol verdi. 19 Mayıs'ın bağımsızlık mesajlarının yerini Fethullah Gülen'e selamlar aldı. "Türkçe Olimpiyatları" adıyla piyasaya sürüldü ve bir anda 10'uncusu ilan edilen etkinlikte devletin tüm imkanları seferber ediliyor, açılışları belediye başkanları ya da valiler yapıyor, bakanlar katılıyor.


Bursa'daki Türkçe olimpiyatlarına Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç katıldı.
“Milletvekili olarak da, Meclis Başkanı olarak da, Başbakan Yardımcısı olarak da, Karadeniz Ekonomik İşbirliği'nin başkanı olarak da gittiğim yüze yakın ülkede önce Türk okullarını ziyaret ettim”

Arınç öve öve bitiremediği Fethullah Gülen'e şükretti.
“Hayatını iman ve Kur'an hizmetine adamış, eğitim hizmetlerine gönül vermiş, insanımıza istikamet göstermiş, fedakarlığı ve feragatı öğretmiş, hizmet denen işin sırrını öğretmiş güzel bir insana, büyük mütefekkire, büyük dava adamına şükran borcumuz var. Değerli kardeşlerim o yüzden sözümün sonunu muhterem insana, hüzünlü gurbetten şimdi Bursa'yı seyreden o güzel insana, muhterem Fethullah Gülen Hoca Efendi'ye şükranlarımız sunuyorum.”

Atatürk'ün Kurtuluş Savaşı'nı başlattığı şehir Samsun'da, Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Türkçe olimpiyatlarının Samsun tarihinin en önemli günü olduğunu söyledi.
“Hanımefendiler, beyefendiler bu akşam Samsun belki tarihinin en muhteşem gecelerinden birini yaşıyor.”

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Gülen okullarının olimpiyatına Başbakan Erdoğan'ın selamını getirdi.
“Sözlerimin hemen başında Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın selam ve sevgilerini sizlere iletiyorum.”

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Konya'daki Gülen olimpiyatlarına bugün de katıldı. Programın sunucusu, Abdülkadir adlı çocuğun ensesinden tutarak "Git bakanın elini öp ve buraya getir" dedi.
“Abdülkadir gitme gel bakayım. Abdülkadir ağzına sağlık, sayın bakanımız ve eşi seni ilgiyle takip ettiler, alkışladırlar. Şimdi onların yanına git, ellerini öp, sanıl bulmuşlar seni, beğenmişler mi bir sor, sonra da sayın bakanı tut elinden getir bakalım.”

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, dünkü olimpiyatlarda Fethullah Gülen'e selam yollamış, Gülen için dua etmişti.
“Bu faaliyetleri yapan, bu faaliyetlere katkıda bulunan bütün öncülere, başta Muhterem hoca Efendi olmak üzere bütün öncülere selam olsun. Allah onların emeklerinden razı olsun.))

Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Gülen'in okullarında okuyan çocukların Türkiye'yi büyükelçilerden daha iyi temsil ettiğini savundu.
“Hala Türkiye’yi temsil eden çoğu büyükelçi bile bu çocukların Türkiye’yi temsilinin onda biri kadar bizi temsil edemiyor.”

ulusalkanal.com.tr


Yorumlar

Hrant :

neden bir türlü akıllanamıyoruz. Bence makas atanların ehliyetlerine el konulmalı

doğrucu davud :

en son söz adam gibi söz olmuş bee

şirkte :

yarış ediyorlar

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar