Müjdat Gezen'in tek kelimelik yanıtı Nihat Doğan'ı yoldan çıkarttı 08 Mart 2012, 11:49

Müjdat Gezen’in tek kelimelik cevabı Nihat Doğan’ı yoldan çıkartmaya yetti. Doğan, twittter’da Müjdat Gezen aleyhinde iğrenç kampanya başlattı.
'Basına hakim olan bu zihniyet darbukayla ayı oynatanları büyük sanatçı diye millete yutturdular’ diyen Doğan’a Müjdat Gezen yanıt verince Doğan, Twitter'da kampanya başlatarak Müjdat Gezen ve Levent Kırca'ya ağır hakaretlerde bulundu.

Doğan, "İçi boş sanatçıları, yazarları, gazetecileri büyük olarak yutturmuşlar. Dönüp bakıyorum Türkiye bundan 10 yıl önce askerinin mermisini yapamıyormuş. Aydınların bir tane edebi eseri yok. Tıpta buluşu yok. Kazandırdığı marka yok. Bakıyorsunuz, biz bunları söylediğimizde kötü oluyoruz. Tekerlerine çomak sokuyoruz. "Yanlıştır" diyoruz. Adam 50 yıldır darbukayla ayı oynatmaktan başka şey yapmamış. Ne verdiniz bu millete? Ölüp gittiğinizde ne diyecekler? Bu millete ne verdiniz? Bu millet sizi neyle anacak? Baktığınızda "Darbukayla ayı oynattım" diyecek. Bu mu yani? Biz Kırdın Kalbimi'den buraya geldik. Değişeceksiniz. "Çok iyi sarhoş taklidi yapardım" diyorlar mesela. Biz sizi ayık görmedik ki? Basına hakim olan bu zihniyet darbukayla ayı oynatanları büyük sanatçı diye millete yutturdular. Nihat Doğan çıktı, "Bunlar sanatçı değil. Ne verdin millete?" dedi.

"Biz ayı oynattık" diyorlar. Bu elitist tayfa halka olan öcünü Nihat Doğan'dan alıyor. Tayyip Erdoğan'ın hıncını bizden alıyorlar. O zihniyet kinini bizden çıkarıyor" demişti.

GEZEN, TEK KELİMESİYLE YOLDAN ÇIKARTTI

Müjdat Gezen, bu sözlere tepkisini sadece "Hiç" diyerek göstermişti.

Nihat Doğan bunun üzerine, Twitter'da bir başlık konusu açtı.

"Ayiistismarcilarinikiniyoruz" başlığı altında Doğan, "Ben 5 yaşındayken darbuka ile ayı oynatıyordu. Kaç yaşına geldim hâlâ ayı oynatıyor. Herkes korksun sizden ama adamın biri çıksın korkusuzca konuşsun. "Türkücü" diyorsunuz zoruma gitmiyor. Ben türkücüyüm, ekmek yediğim türkücülükten gurur duyarım. Sen de 60 sene ayı ile göbek atmışsın, ayı ile gurur duyacaksın. Büyük sanatçılık olarak görebilirsiniz hatta iyi ayı oynatanlara halka küfür etme kredisi de verebilirsiniz. Güzel ayı oynatarak bu milleti oynatıp sistem tarafından kendilerinden olduğu için büyük sanatçı olarak gösterilen kişi "Ayıcı Baryam" olarak kalacaktır" dedi.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

ÖZGECAN :

sayin nihat doğan,seda sayan sayesinde(üç sss) sesinde yok ama ülkede senin zihniyetinde senin gibi insanlar dinler seni.şamama kim ?sen kimsin

Ayı :

Nihat doğan haksızlık etmesin kendisine sadece türkücü olarak hatırlamayacağız onu...o bir grupçu :))

murat :

nihat bey senin masken düştü artık yemezler sen ne söylersen söyle daha bu iyi günlerin

hhb :

gezen usta iyi ayı oynatır ve oynatmaya devam edecek :)

r dalgalı :

sanatcı az yetişir medyatik sanatcı enfilasyonu ülkede yaşıyoruz. onur haysiyet arayınca nihat doğanda varmı?

ramazan golet :

doğru valla ayı oynatmış adamcaz o zaman ayı oynatmayı biliyordu

özlem kara :

helal olsun müjdat gezen iyi cevap vermis usta

nihat doğan ayı oynatmamışda :

atom mu parçalamış?

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder