banner864

İzinsiz din eğitimi verildiği iddia edilen eve baskın 30 Aralık 2011, 17:56

Konya'da İl Milli Eğitim Müdürlüğü, ev olarak kullanılan 2 katlı bir binada izinsiz dini eğitim verildiğine ilişkin aldığı ihbar üzerine, polis eşliğinde binaya baskın düzenledi. Binada yaşları 14 ile 16 arasında 10 çocuk bulundu. Bunun üzerine Milli Eğitim Müdürlüğü inceleme başlattı.
DHA
Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü, merkez Selçuklu İlçesi Erenköy Mahallesi'nde iki katlı bir binada izinsiz dini eğitim verildiği ihbarını aldı. Bunun üzerine harekete geçen milli eğitim müdürlüğü yetkilileri, polis eşliğinde dün öğle saatlerinde eve baskın düzenlendi. Yaşları 14 ile 16 arasında 10 çocuk bulundu. Bunun üzerine polis, çocukların ifadesine başvurdu.

Olayla ilgili incelemenin sürdüğünü belirten İl Milli Eğitim Müdürü Halil Şahin şöyle dedi;

Bize gelen her ihbarı değerlendiriyoruz. Aldığımız ihbar sonucu polis eşliğinde evde inclemede bulunduk. İncelememiz devam ediyor. Çocukların milli eğitime bağlı olan okullarda kayıtların olup olmadığına, ayrıca evde eğitim verileceğine yönelik bize ya da başka bir kuruma müracaatın yapılıp yapılmadığına dair incelememiz sürüyor. İncelememize göre adli ya da idari süreç başlayacak.

ulusalkanal.com.tr


Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar