Kılıçdaroğlu: “Bombardımandan ABD'nin haberi var, Erdoğan'ın yok! 26 Mayıs 2012, 23:26

Uludere olayı CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun da gündemindeydi. Başbakan'ın "bombardımandan sonra haberim oldu" açıklamasına yanıt veren Kılıçdaroğlu, "Amerika'nın haberi var, senin haberin yok. Ülkeyi sen mi Amerika mı yönetiyor" diye sordu.
“34 tane yurttaşımızı savaş uçağını gönderirsin, bombalatırsın, öldürürsün dönersin millete dersin ki "Yahu öldüler ama benim haberim yoktu, sonradan oldu". Olmaaz, olmaz. Senin başbakanlığın bu ülkede tartışılır o zaman. Haberim yok dersen kusura bakma. Amerika'nın haberi var, senin haberin yok. E kusura bakma ülkeyi Amerika mı yönetiyor, sen mi yönetiyorsun?”

CHP Lİderi Kılıçdaroğlu bu sözlerle yanıt verdi Başbakan Erdoğan'a ve konuyu Suriye'ye getirdi.
“Bir sabah kalktık Suriye'yi 1 numaralı düşman ilan etmişiz. Niçin? Niçin? Batı'nın egemen güçleri öyle söyledi diye. Batı'nın egemen güçlerinin Ortadoğu'daki taşeronluğunu Recep tayyip Erdoğan ve AKP hükümeti yapıyor, bunu herkesin bilmesini isterim.”

Kılıçdaroğlu, Dışişleri Bakanı Davutoğlu'nın dış politikayı açmaza soktuğunu söyledi.
“Dışişleri Bakanı hakkında önümüzdeki dönemde gensoru vereceğiz. Bir ülkeyi dış politikada bu kadar büyük açmazlarla karşı karşıya getiren ilk dışişleri bakanıdır. TC tarihinde bu kadar beceriksiz ikinci bir dışişleri bakanı yoktur. İçişleri Bakanı'nı zaten saymıyorum. Onun bakanlığı bile tartışmalı artık bu saatten sonra.”

Mahkeme mahkeme gezen Deniz Feneri davası da gündemindeydi Kemal Kılıçdaroğlu'nun...
“Fitre hırsızlığı yaptılar, zekat hırsızlığı yaptılar, kurbanlık koyun hırsızlığı yaptılar adına Deniz Feneri dediler. Deniz Feneri'nin 1 numaralı sanığı benim arkamda başbakan var demişti.”


ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder