banner864

Zafer Haftası başladı 31 Ağustos 2013, 13:25

Milli Merkez Bodrum, Zafer Haftası nedeniyle 26 Ağustos günü yaptığı etkinlikle şanlı Türk Kurtuluş Savaşını sona erdiren, Büyük Taarruzun sonunda elde edilen 30 Ağustos zaferini kutladı.
Bodrum Oasis’teki Belediye Nurol Kültür Merkezi Salonunda Milli Merkez Genel Sekreteri Haluk Dural’ın yönetiminde yapılan söyleşide CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, İşçi Partisi MKK üyesi Şule Perinçek ve emekli pilot albay Zübeyir Batur birer konuşma yaptılar.

Haluk Dural'ın Sakarya Meydan Savaşı'ndan başlattığı konuşmasında 26 Ağustos sabahı Büyük Taarruz'un başladığı Kocatepe'den 9 Eylül'de İzmir'in kurtuluşuna kadarki safhalardan önemli kısa ve öz bilgiler aktardığı söyleşi, emekli pilot albay Zübeyir Batur’un ordunun İzmir’e girişine kadar geçen savaş ile ilgili uzun, coşkulu ve duygulu konuşmasıyla devam etti. Daha sonra Şule Perinçek Yeniden Büyük Taarruz konulu söyleşide Mustafa Kemal'in askerleri olmanın çok önemli ve zor olduğunu, her türlü zorluğa ve imkansızlığa rağmen kazanılan zaferin hepimiz için, içinde bulunduğumuz günlerde örnek alınması gereken eylemler bütünü olduğunu ve o günlerle bu günler arasında yaşananlar bakımından büyük benzerlikler olduğunu ifade etti. Aslında başlatılmış mücadelenin artık iktidarda korku ve endişe yarattığını, Tayyip’in sık sık ağlamasının da ölüm korkusunun işaretleri olduğu kanaatini söyledi. "Bunlar yaptıklarının ne olduğunu biliyorlar onun içinde korkuyorlar" diyen Şule Perinçek’ten sonra söz alan Kamer Genç “Bunlar Türkiye’yi bölmekle görevlendirilmişler, bütün güneydoğu PKK bayraklarıyla donatıldı, bunları görüyoruz, soruyoruz, cevap vermiyorlar. Çok zengin oldular, kaçacaklar, Türkiye için, Türk Milleti için her kötülüğü yapabilirler, Türkiye’yi savaşa sokmak için uğraşıyorlar. Bunlarla mücadeleyi sürdüreceğiz, ama sandık başındaki arkadaşlarımıza çok büyük iş düşüyor. Bu konuya dikkat edelim." şeklinde konuştu. Konuşma içine çeşitli espriler de katan Genç, Millî Merkezi desteklediğini AKP'ye karşı tek adayda birleşmek gerektiğini ve seçimi mutlaka almak gerektiğini savundu. “Bunlar tekrar seçim kazanırsa bizleri yok ederler” diyerek sözlerini tamamladı.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Ataturk1 :

oylari boldurtmeyecek sekilde hareket edilmelidir. sanal oylama sistemi hilelerinin olasiligi onlenmelidir. akp'nin secmeni iki kesimdir, 1) akp disindaki siyasi partileri begenmeyen ve tc halkinin akli basina gelsin diye akp'ye oy verenler 2) akp'ye din tabanina oturan tek parti oldugu icin oy verenler. herkesi ulkemizin birlik ve butunlugunde birlestirme vazifesi yerine getirilmek zorundadir.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder