MİT'ten Savcılığa itiraz! 09 Şubat 2012, 17:00

KCK soruşturması kapsamında MİT Müsteşarı Hakan Fidan, eski müteşar Emre Taner ve eski müsteşar yardımcısı Afet Güneş’in ifadeye çağrılmasının ardından MİT Müsteşarlığı savcılığa yazı gönderdi.
DHA
MİT Müsteşarının ifadeye çağrıldığının belirtildiği yazıda, "Söz konusu iddialar görev suçu kapsamına girmektedir. Kanuna göre görev suçu ile ilgili konularda Başbakanlık’tan soruşturma için izin alınması gerekmektedir" denildi. Soruşturma için Başbakanlıktan izin alınmadığının belirtildiği yazıda soruşturma ile ilgili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yetkisiz olduğu belirtildi. Yazıda, Ankara’da bir soruşturma olduğu ve dosyanın Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderilmesi istenildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, MİT’in söz konusu itirazları ve taleplerini incelemeye aldı.

ANKARA’DAKİ DOSYA CHP’NİN ŞİKAYETİ İLE İLGİLİ

MİT’in Ankara’ya gönderilmesini istediği soruşturmanın Oslo görüşmelerine ilişkin Ankara Cumhuriyet Savcılığı’nda CHP’nin şikayeti üzerine başlatılan bir soruşturma olduğu öğrenildi.

Yorumlar

tonguç :

bende anlayamadım kimin yalan söyledigini. yalan söyleyenler 55 60 oyalıyor. ulusalcılar yüzde birin altında oyalıyoruz

Mehmet Duman :

chp otobüsleri nereden kalkacak, ne chp parti sitesinde, ne chp ankara sitesinde hiç bir bilgi yok. silivriye nasıl gidilecek?

Kutlu :

ankara'dan silivri'ye nasıl gidiyoruz? buluşma noktası filan gibi, bilgi verirseniz memnun olurum... saygılar.

yasemin denlı :

yalovada oturuyorum sılıvrıye 13 kasımda arabalar nerden kalkacak tesekkurler

yasemin denlı :

yalovada oturuyorum sılıvrıye 13 kasımda arabalar nerden kalkacak tesekkurler

Mehmet Kadir :

inşallah.

memleketin garibi :

ben son seçimde üsküdar bölgesinden sn engin alan' ın meclise girmesi için oy vermiş bir vatandaşım. mhp den sn engin alan' ı meclise taşınması için oy verenlere sahip çıkmasını bekliyoruz. bu mitinge mhp katılmaz ise bunu ilan etmez ise bu bana göre oyuma saygısızlıktır. bu durumda bu partiye de bir daha oy verilmesi gereksizdir.

aa :

salı günü mısırda başkanlık sarayı'na yürüyüş gerçekleşecek ayni virus ordada var

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar