AKP’li beldeden bölünme yasasına tepki 15 Kasım 2012, 15:33

Yurttaşların Türkiye'yi eyaletlere bölmeyi amaçlayan "Büyükşehir yasası"na isyanı sürüyor. Bu kez tepki AKP'li bir beldeden yükseldi. Hatay'ın İskenderun ilçesine bağlı Denizciler Beldesinde üç dönemdir oyunu AKP'ye veren Fatih Mahallesi Muhtarı Hasan Dönmez "bizi çantada keklik olarak görmesinler, yasadan sonra bizi bulamazlar" dedi.
Mecliste kabul edilen eyalet yasasına yurttaşların tepkisi devam ediyor.

Yasayla birlikte İskenderun'a bağlı AKP'li Denizciler Beldesi ilçe olmayı beklerken mahalle olacak.

AKP'nin en çok oy aldığı beldelerden olan Denizciler Beldesi Fatih Mahallesi Muhtarı Hasan Dönmez, 3 dönemdir oyunu AKP'ye veriyor. Dönmez, AKP'nin yasayla seçmenini küstürdüğünü söyledi: “Köydük belde olduk beldeydik ilçe olalım diye beklerken mücadele verirken mahalle konumuna düşmek Denizciler halkını tamamen üzüyor bunu böyle yaptıklarında denizciler halkı çantada keklik Denizciler bizi deliksiz destekliyor AKP'yi bunu bulabilecekler mi acaba mümkün mü 10 bin küsur seçmeni küstürdüğün zaman ne olur.”

Dönmez "Bizi mahalle yaparsanız bu halk size nasıl cevap verir?" diye sordu: “Bizi küstürürlerse düşünmesi lazım herkes şapkasını koysun düşünsün 20 binin üzerindeki bir yeri mahalle yaparsan ne olur bu halk nasıl cevap verir, bunu hep birlikte düşünmeleri gerek.”

Denizciler beldesinde yaşayan yurttaşlarsa duruma tepkili. Yurttaşlar Denizciler beldesinin mahalleye dönüştürülecek olmasından dolayı şaşkın.

ulusalkanal.com.tr


Yorum Gönder