Mangal can aldı 10 Şubat 2013, 13:57

Manisa'nın Soma İlçesi'nden, yazlık ev almak için Balıkesir'in Edremit İlçesi Akçay Beldesi'ne giden iki arkadaş yaktıkları mangalı uyurken ısınmak için içeri alınca karbonmonoksit gazından zehirlenerek hayatını kaybetti.
Balıkesir'in Edremit ilçesine bağlı Akçay beldesinde, evin bahçesinde yaktıkları mangalı ısınmak için yattıkları odaya alan 2 yurttaş, zehirlenerek hayatını kaybetti.
Ev almak için Manisa’dan Balıkesir'e giden İsmail Özlen ile Şemsettin Uysal, kaldıkları evde akşam saatlerinde mangal yapıp yemek yedi. Bir dönem Tes-İş Sendikası Soma Şube Başkanlığı yapan İsmail Özlen ile Ege Linyitleri İşletmesi'nden emekli Şemsettin Uysal, yemek yedikten sonra bahçedeki mangalı ısınmak için evin içine aldı.  

Satın alınacak eve aracı olduğu öğrenilen Ayhan Çengel, İsmail Özlen ve Şemsettin Uysal’dan haber alamayınca durumu polise bildirdi.  Olay yerine gelen polis ekipleri, kapıyı açamayınca itfaiye ekiplerine haber verdi. İtfaiye ekiplerinin yardımıyla eve Özlen ve Uysal'ın cansız bedenlerini buldu. 

Yapılan ilk incelemede iki arkdaşın mangaldan çıkan gazdan zehirlenerek öldüğü belirlendi.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorum Gönder