banner864

Bölünme anayasasına hayır! 17 Mayıs 2012, 02:32

20 Bin yurttaş Milli Anayasa Forumlarına bir araya geldi, "bölünme anayasasına hayır" dedi. Sonuç bildirisini, yirmi bin yurttaş ve 450 kitle örgütü adına, 1062 temsilci imzaladı. Temsilciler arasında CHP, İşçi Partisi ve DSP gibi partiler ile ADD ve TGB gibi dernekler ile birçok sendikanın yöneticileri yer aldı.
20 bin yurttaşın buluştuğu Milli Anayasa Forumları'nda, bölücü anayasaya karşı 450 kitle örgütünden 1062 temsilci verdi. Toplanan imzalar, Ankara'da yapılan Milli Anayasa Kurultayı'nda düzenleme kuruluna sunuldu.

Milli Anayasa Fromu bir çok partiyi de yaptığı toplantılarda bir araya getridi. Sonuç bildirgesini imzalayan 1062 temsilci arasında, CHP, İşçi Partisi, DSP, Demokrat Parti, Yeni Parti gibi partilerin il ve ilçe yöneticileri bulunuyor.

Forumlara katılan Hava İş, Tek Gıda İş, Harb İş, Eğitim İş gibi sendikalar ile Mali Müşavirler Odaları ve Ziraat Mühendisleri Odalarından temsilcilerin de imzası yer alıyor.

ADD, TGB, CKD, USİAD, Muharip Gaziler Derneği ve Altı Nokta Körler Derneği temsilcileri de sonuç bildirgesini imzalayanlar arasında.

Milli Anayasa Forumları sonuç bildirgesine birçok sanatçı da imza verdi. Bildirgeyi imzalayanlar arasında, Yıldız Kenter, Altan Erkekli, Ataol Behramoğlu, Atilla Dorsay, Cezmi Baskın, Edip Akbayram, Ferhan Şensoy, Genco Erkal, İlham İrem, Levent Kırca, Metin Uca, Mine Kırıkkanat, Mujdat Gezen, Nedim Saban, Nejat Yavaşoğulları, Nihat Behram, Onur Akın, Özdemir İnce, Rutkay Aziz, Sadık Gürbüz, Semir Aslanyürek, Tarık Akan ve Vedat Sakman gibi önemli sanatçıların imzası bulunuyor.


ulusalkanal.com.tr


Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar