banner864

Van'da yine çadır yandı 04 Ocak 2012, 17:32

Van'ın Seyrantepe Mahallesi'ndeki 9 fertli Beyaztaş ailesi, alev topuna dönen çadırda yanmaktan son anda kurtuldu. Başbakan Tayyip Erdoğan ise, daha bir gün önce Ocak ayında Van'a konteynır kentler kurulacağını vaat etmişti.
Başbakan Tayyip Erdoğan deprem bölgesi için sürekli vaatlerde bulunuyor. Deprem bölgesinde ise, hemen her gün bir çadır yangını çıkıyor.
Dün akşam saatlerinde Van'da yine bir çadır yandı. Bu kez 9 kişilik Beyaztaş ailesi, diri diri yanmaktan son anda kurtuldu.

Aslında Beyaztaş ailesinin iki katlı müstakil evi depremde yıkılmamıştı. Ancak sürekli meydana gelen artçı sarsıntılar, hasar gören evde yaşamayı imkansız kılıyordu.
Aile kendi imkanlarıyla bahçelerine çadır kurdu ve burada yaşamaya başladı. Ta ki, dün akşam saatlerinde kömürden sıçrayan kıvılcımlar çadırı alev topuna çevirene kadar.
7'si çocuk 9 kişilik Beyaztaş ailesi, komşuları tarafından alevlerin içinden son anda çıkarıldı. Olay, can kaybı yaşanmadan atlatıldı.

Anne Adalet Beyaztaş, kanser hastasıydı. komşuları onu hemen battaniyeye sardı ve donmaması için hasarlı evine götürdü.
Olay yerine çok sayıda ambulans sevk edildi. Yangından kurtarılan çocuklar, biraz olsun ısınsınlar diye ambulanslara alındı.
Aile yangının ardından bölgeye gelen Kızılay ekiplerince kurulan çadıra yerleştirildi.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

güzel :

ggggggggggggggggggggggggggggggg

kadir keskin :

edebali sizin sürekli aşağıladınız ülemadandır siz ondan alıntı yaptığınıza göre sizdede bir gelişme var tebrikler

Bilo Ağa :

bunu deniz baykalda kullanmıştı,patenti onda..kefeni koltuğunun altında olanlar dinlermi bu sözleri hiç..bi alemsin halil baba :)

nuran kılıç :

halil bey ben ve ailem her sabah sizi izliyoruz sizi ve kanalınızı tebrik ediyoruz iyiki sizler varsınız

Atatürk'çü Vatandaş :

iyi sabahlar ! halil bey ; milliyet ve vatan gazeteleri, yaklaşık 1 aydır : istanbul , ataşehir , ali ağaoğlu my world siteler gurubunda !!! her sabah bedava dağitilmaktadir !!! ki bu kompleks binlerce daireden oluşmaktadir !!! ayrıca kendi söylemine görede , ali ağaoğlu türkiye çapında yağtığı bütün meskenlere bu iki gazeteyi bundan sonrada bedava dağıtacaktır !!! saygılar.

:

halil abi ..helal olsun .. kimse görmüyor mu şu olanları merak icindeyim niye herkes boyun eğmekte??çok doğru bir yaklaşım

nazar sahilli :

halil abi ,,ne güzel de yazmışsın... helal olsun ah birde şu safkan gençlik farkına varsa...

köylüce :

slm sana sayın nebiler bunlar şeyh edebaliye kulak vermezler sadece kullanırlar ne yazık şuraya 2 satırı bile korkarak yazıyorum sabaha zevkle bekliyor yüreyimize su serpiyorsunuz allah razı olsun.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder