banner864

"Okuluma dokunma" 28 Ağustos 2013, 20:18

Eğitim sistemindeki değişiklikle birlikte, ortaokulların İmam Hatip'e dönüştürülmesine bir tepki de Tozkoparan halkından geldi.
Ortaöğretim okullarının, imam hatibe dönüştürülmesine veliler tepki gösterdi.
Tozkoparan Formu, Ali Fuat Cebesoy İlköğretim Okulu'nun, imam hatip olmasına karşı imza kampanyası başlattı. Ömer Kiriş, AKPnin yanlış uygulamalarının, çocukların eğitim hakkını elinden aldığını belirtti.
“Bir yıl önce 3 olan ilk ve orta kısım okullarımızın sayısı 1'e indirilmiş, mahallemizde ihtiyaç olmamasına rağmen, diğer okullara göre dışarıdan gelecek öğrenciler için çok daha modern imam hatip okulları yapılmıştır.Ayrıca anadolu lisemiz mevcutken hemen bitişiğinde ki düz lisemiz de anadolu lisesine dönüştürülmüştür. Anadolu lisesini kazanamayan meslek liseli ve imam hatip lisesine de gitmek istemeyen öğrencilerimiz ise iktidarın keyfi ve yanlış uygulamaları nedeniyle eğitim haklarını kaybetmektedir.”
Okullarının imam hatip okulu olarak değiştirilmesine tepki gösteren öğrenciler ise gelecek kaygısı yaşıyor.
Eğitim Sen 1 Nolu Şube Sekreteri Mehmet Çiçek de Tozkoparan halkına destek için eylemdeydi.
Tozkoparan, şunları söyledi: “Ya imam hatipleri tercih edecekler, yada mesleki okullarını tercih edecekler. Ya mesleki okullara gidip ucuz iş gücü olacaksınız, yada imam hatiplere gidip, kendi yaratmak istediğiniz yeni muhafazekar toplumun bir parçası olacaksınız. Ve şuan da çocukların bütün sorunu tercih gibi bir seceneğinin olmayışı. Yani 3. bir anternatifleri yok.”

ulusalkanal.com.tr 

Yorumlar

sezden özçey :

ahmet sani gezici lisesi de yıkılıyooor

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar