Kılıçdaroğlu Fethullah’ı savundu! 17 Şubat 2012, 05:54

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın KCK şüphelisi olarak ifadeye çağırılmasına Fethullah Gülen tarikatının taraf olmadığını savundu. Kılıçdaroğlu, Fethullahçıların faaliyetlerine de karşı olmadıklarını açıkladı.
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, MİT yöneticilerinin KCK şüphelisi sıfatıyla ifadeye çağrılmasıyla ilgili önemli açıklamalar yaptı. Kılıçdaroğlu savcıların bilgi ve belgeler doğrultusunda hareket ettiklerini savundu.
Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu, “Savcıların elinde dökümanlar olur belgeler olur. Onun gereğini yaparlar bunlar açıklama yaptılar elimizdeki bilgiler bulgular çok önemli dediler. Ve bunun üzerine ifadesini almak istediler.
Eğer biz devletin önemli isimlerinden birini çağırıp ifadesini almak istiyorsak elimizde ciddi belgeler bulgular vardır. Bunlar olmadan biz zaten bunu yapmayız diyorlar savcılar anlatıyor bunu.”

Kılıçdaroğlu, Fethullah Gülen tarikatının faaliyetlerine karşı olmadıklarını şu ifadelerlerle açıkladı;
“Cemaatler, belli bir inanç grubunun bir araya gelmesi kendi inançlarını yaşaması bizim açımızdan sorun değil. Herkesin kendi inancı vardır biz ona saygı duyarız. Ama belli bir inanç grubunun siyasete müdahale etmek devletin yapısına müdahale etmek gibi bir anlayışı doğru bulmayız.”

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, MİT Müstaşarı'nın KCK şüphelisi yapılmasıyla zirveye çıkan iktidar kavgasında Gülen tarikatının rolü olmadığını savundu.
“Elimizde somut bir veri yok. Gazeteler yazıyor çiziyor. Elimizde somut bir veri yok. Somut veri olmadığı için çıkıp da bir tarafı suçlamak doğru değil. Bunu doğru bulmuyorum.”

Kılıçdaroğlu, daha önce de “yargıda da tarikat yapılanması var diyemem” demişti.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

ahmet :

levent beyin yazısı için teşekkür ediyoruz...

Manolya Gurel :

cok dogru, katiliyorum, bu millet getirdigi gibi indidir de ama benim maalesef secimlere guvenim yok. secim sonuclarini manipule ediyorlar, her secimde kazaniyorlar ve ben bunun gercek degil duzmece secim sonuclarina dayandigini dusunuyorum. ya hakliysam? ya ne kadar oy vermezsek vermeyelim, bunlar yine ne yapip edip biz kazandik diye cikarlarsa? o zaman ne yapacagiz?

volkan büte :

levent abi, ellerine sağlık.....

Uyan Millet :

kadir inanir,[ama biz inanmayiz],hulya kocyigit[bayandanda koc gibi koc olur,bundan olmazmis]hele orhandan ;[kac seneradyoya musade edilmedi]haklilarmis.vatan gidiyor.ruzgari arkasina almislar.milleti kandirin.yaziklar olsun.

MUSTAFA KEMALIN ERLERİ :

helal olsun kardeşlerim ya bu işgalci amerikan askerinin basina geçirdiniz ya !! bu serefsizler vatanimizdan derhal defolup gitmeli incirlikte kapanmali. 1 tane amerikan askeri istemiyoruz vatanimizda. tecavüzcü amerikan askeri ni mehmetcigi yem etmicez bu boyle bilinsin

Mustafa Kahraman :

valla bir çuval hikayesidir gidiyor ama görüntülerde kafaya geçirilmiş bir çuval göremedik iki gündür. manşetleri biraz daha dikkatli atınız, yandaş medyanın taktikleri size yakışmıyor...

AYŞEGÜL :

bu adami anlamakta zorlaniyorum...ben artik bu partiyi anlamakta zorlaniyorum.insan 45 inden sonra parti değiştirirse sebebi de bu partidir.bir daha asla...

Mustafa Gülay :

elimizde somut veri yok diyor,lütfen öküz altında buzağı aramayın,bu sizin inandırıcılığınızı sarsar...

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar