banner864

Mücadele arkadaşları ve dostları Nizamettin Şen'i uğurladı 06 Mayıs 2012, 19:05

Görevi başında geçirdiği kaza sonucu dün sabah saatlerinde yaşamını yitiren İşçi Partisi Beyoğlu İlçe Örgütü Yöneticisi Üyesi ve Kaynak Yayınları Kurumsal Satış Temsilcisi Nizamettin Şen sevenleri ve mücalede arkadaşları tarafından düzenlenen törenle anıldı. Törende yapılan konuşmalarda aydınlanmış emekçi vurgusu öne çıktı.

Özer Sürmeli

Nizamettin Şen... Emekçi bir aydın, 20 yıllık İşçi Partisi yöneticisi ve Kaynak Yayınları Kurumsal Satış Temsilcisi...
Nizamettin Şen, görevi başında geçirdiği talihsiz bir kaza sonucu dün sabah saatlerinde hayatını kaybetti.
Çalışkan ve devrimci kişiliğinin yanıda soyadı gibi şen ve güleç yüzüyle tanınan Nizanmettin Şen için toplanan arkadaşlarının yüzünde bu sefer gözyaşı ve hüzün vardı.

İşçi Partisi İstanbul İl Başkanı Osman Bilge Kuruca, Şen'in neden iyi bir örgütçü olduğunu anlattı.
“Nizamettin arkadaşımız iyi bir parti örgütçüsüdür. Çünkü kitabın önemini düşüncenin o değiştirici gücünü kavramış ender arkadaşlarımızdan birisiydi.”

Kaynak Yayınları Genel Yayın Yönetmeni Arslan Kılıç ise aydınlanmış emekçi olarak tarif etti Şen'i. Kılıç, devrimci mücadele ve bilincin Nizamettin Şen'in yaşamında yarattığı değişimi anlattı.
“Bugünkü haksız düzenin kenara ittiği insanların imkan ve fırsat verildiğinde nasıl bir en üst aydın noktasına ulaşabileceğinin örneği.”

Kaynak Yayınları Genel Müdürü İsmet Öğütücü, Şen'in ülkenin dört bir yanında yürüttüğü çalışmaları anlattı.
“Nizamettin'in ayak izleri türkiye'nin her tarafında var. Kars'ta var, Antalya’da var, Antep’te var, Malatya’da var. Her tarafta Nizamettin’in ayak izleri var.
Nizamettin'in bu alın teri boşa gitmedi. Bu alın teri o dolaştığı yerlerde mutlaka toprağa düştü. Ben o topraktan yeni Nizamettinler doğacağına yeniden o boşluğun dolacağına yürekten inanıyorum” dedi.

İşçi Partisi Genel Başkan Vekili Hasan Basri Özbey de törene katılarak bir konuşma yaptı. Özbey Nizamettin Şen'in yaşamının "yarın neler yapacaklarının dersleriyle öğretisiyle dolu." olduğunu belirtti.
İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Kaynak Yayınları, Atatürk'ün Bütün Eserleri ve Ulusal Kanal törene çelenk gönderdi.
Şen'in cenazesi, memleketi Karabük'teki törenin ardından toprağa verildi.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Osman Aydın :

ışıklar içinde yatsın ...

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar