Polisten milletin efendisine kelepçe! 14 Mart 2013, 12:23

AKP Hükümetinin belirlediği rayiç bedelleri yüksek buldukları için günlerdir eylem yapan 2B mağduru yurttaşlar Antalya-Alanya karayolunu trafiğe kapattı. Polis ve köylüler arasında çıkan arbede sonucu 30 yurttaş yaka paça göz altına alındı. Köylülere sert müdahale eden polisler, milletin efendisine kelepçe taktı.
 
Devrim Dönmez

AKP Hükümetine günlerdir seslerini duyurmak için eylem yapan 2B mağduru yurttaşlar sabah saatlerinde Aksu Kavşağında toplanmaya başladı. 50 kadar yurttaşı 500 polis abluka altına aldı. Yurttaşlar ablukayı yardı, seralarının yanından tarlalardan koşarak kara yoluna birikmeye başladı. Antalya-Alanya karayoluna çıkan köylüler yolu kapatmak için kenardaki taşları yola fırlattılar. Sayıları birden 500’ü bulan köylüler yaklaşık 3 kilometre yolu yürüdüler, yürüyüş sırasında sık sık yolu trafiğe kapattılar. Yol ile köylüler arasına barikat kuran polisle yurttaşlar arasında yolun trafiğe kapandığı her an arbede yaşandı. Çevik Kuvvet Ekipleri ve Deniz Polisinin de desteğini alan 2000 kadar emniyet görevlisi müdahalesini sertleştirdi. Erkekli kadınlı köylüleri yaka paça yolun kenarına sürükledi. Direnenler göz altına alınarak polis minibüsüne bindirildi. Gözaltındaki yakınlarının bırakılması için yurttaşlar polis aracının önüne gelerek yakınlarının salıverilmesini istedi. 2 ay sonra askere gidecek oğlunun ve hasta eşinin gözaltına alındığını duyan kadın yurttaşlar, oğlu ve eşinin salıverilmesini isterken fenalık geçirdi.

Yol kenarından yolda oturanlara destek olmak için gelen bir yurttaşı polis yakalayarak kelepçe taktı. Yurttaş; “Biz terörist değiliz, hakkımızı arıyoruz” diye feryat etti. Oturma eylemini sürdüren bir bayana da polis sert müdahale etti. Kalmamak için direnen bayan köylüye de kelepçe takıldı. Gözaltına alınıp polis otosuna götürülen kadın yurttaş; “Bakın hele bakın köylüler kelepçeleniyor. Başbakan duy sesimizi” diye haykırdı.

Yaşanan arbedeler sonucu 30 yurttaşın göz altına alındığı öğrenildi. Gözaltına alınan arkadaşlarının serbest bırakılmasını isteyen köylüler yol kenarlarında eylemlerini sürdürdü. Son edinilen bilgiye göre polisin gözaltındaki yurttaşları alkol muayenesine götürdüğü öğrenildi.

Yol kenarında ki eylem sırasında konuştuğumuz 12. sınıf öğrencisi olan bir genç 10 gün sonra YGS’ye gireceğini belirterek şunları söyledi; “Ben burada annemin babamın ekmeğinin peşindeyim. Sayın Başbakan diyor ki ‘bu çocuklar okusun, vatana millete hayırlı evlat olsun, bizi yönetsin.’ Sen bu milletin elinden topraklarını alınca, bu anne baba bizi neyle okutacak? Lütfen biraz mantığını yürütsün. Babamı gözaltına almışlar. Ben öğrenciyim. Benim okulda olmam gerekirken ben burada annemin babamın yerine çığırıyorum. Nerde bu hak nerde bu adalet? Polisleri başımıza dikmişler. Vur aşağı vur yukarı. Adam biber gazı sıkmıyor ama copla giriyor tekme atıyor bize. Ne bu? Bu adalet nerde onu söylesinler?”

Mezun olmuş ve üniversite sınavına hazırlanan bir genç ise şunları kaydetti; “Annemin babamın hakkını savunmak için buraya geldim. Dedemizden kalan toprakları bizim elimizden alacaklarını söylüyorlar. Devlet bizim psikolojimizi bozuyor. Şu anda ben ders çalışmam gerekirken annemin babamın toprakları için buradayım. Stres oluyor, gece gündüz uyuyamıyorum. Aklıma ders girmiyor. Sınavı nasıl kazanacağız biz? Vatana millete hayırlı nasıl hayırlı olacağız? Bu polislere inat polis olacağım.”

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

şehri :

bu kadar yanan halkın yüreğine su serpin eyyyyy devlet yonetimi

aksu halkı :

ben bu eylem yapan ailenin çocuklarından biriymim sadece başbaknımız kürt vatandaşlara bile avantaj gösterirken aksu halkı bütn türkiyenin hemen hemen meyve ve sebze ihtiyacını karşılarken bu kadar ezilmesine izin vermesi çok utanç verici bir davranş benm aksum köylüm haklarını bile aramk için ankara gittiği zaman bile başbaknımzn tenezzül etdipte konşma bile yapmadı hadi suçsuzsan çık ortaya aksu halkına köylüsüne konuşma yap.başbakanlığını göster. senin konuşma bile yapmadığn aksu halkı senin ailenin yediği sebzesini meçyvesini yetiştiriyor bunuda düşün başkanım.

[email protected] :

ne bey kaldı ne efendi hakkını arayan herkese köle muamelesi hainlik yaftasi yapiştirilip içeri tikiyorlar güya demokratik bir ülkede yaşiyoruz ne kanun var ne nizam var her şey gariban vatandaşin üstüne yikiliyor eeeeee vatandaşta bunu hak ediyor çünki kendi eştiği kuyuya kendi düştü anlayanalr anladimi bilmemki?

esin :

ne diyeceğimi bilemiyorum artık ama elbet yine ayağa kalkacak o milletin efendileri ve hesap soracaklar.!!!!!

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder