banner864

Bitlis'te çığ: 2 ölü 30 Ocak 2012, 04:56

Bitlis'in Tatvan ilçesine bağlı Sallıca Köyü yakınlarında avlanmaya çıkan üç avcının üzerine çığ düştü. İki avcı çığ altında kalarak can verirken, bir avcı son anda çığ altında kalmaktan kurtuldu. 5 saat süren arama çalışmalarının ardından 2 avcının cesedine ulaşıldı.
Bitlis'in Tatvan İlçesi'ne bağlı Sallıca Köyü yakınlarında avlanmaya çıkan 3 avcının üzerine çığ düştü.
Sallıca Köyü yakınlarındaki Kesan Deresi mevkiinde ava çıkan Nedim Karaca, Hasip Hatım ve Murat Güler dere boyunda ilerlerken üzerlerine çığ düştü.

Avcı grubundan Nedim Karaca ve Hasip Hatım çığ altında kalırken, Murat Güler son anda kendini kurtardı.
Güler, jandarma ekipleri ile köylülere durumu haber vermesi üzerine olay yerine giden köylüler ve jandarma ekipleri kurtarma çalışması başlattı.

5 saatlik bir çalışmanın ardından 2 avcının cesedine ulaşıldı.
Çığ altında çıkartılan Nedim Karaca ve Hasip Hatım'ın cenazeleri otopsi için Tatvan Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

sadettin erenoglu :

anayasanın ilk 3 madesi degiştirilemez dediyse atatürk ve arkadaşları degiştirelemez degiştirebilecek baba yigitler varsa buyursun degiştirsin ama defiştirmeden önce 2 saniye düşünmeye davet ediyorum.!!kubilaylar asla ölmedi atanın emanetinin bekcileri nöbet başında..ana dilimi beyenmeyen defolur gider yurdumdan amerikanın uşakları

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar