banner864

Tutuklu gazete 10 Ocak'ta bayilerde 08 Ocak 2012, 18:22

Cezaevindeki gazetecilerin çıkardığı gazetenin ikinci sayısı, “genişleyen yazar kadrosuyla” 10 Ocak'ta yayımlanıyor. Tutuklu Gazete; Aydınlık, Birgün, Evrensel ve Atılım'ın eki olarak dağıtılacak...
Tutuklu Gazete’nin ikinci sayısı 10 Ocak’ta çıkıyor. “Terörist değil gazeteciyiz” manşetiyle yayımlanacak olan gazete, Aydınlık, BirGün ve Evrensel gazetelerinin eki olarak 10 Ocak Salı günü tüm bayilerde okuyucuyla buluşacak. Atılım gazetesi de 14 Ocak’ta yayımlanacak sayısında Tutuklu Gazete’yi ek olarak dağıtacak.

Tutuklu Gazete’nin ikinci sayısı, cezaevindeki 43 gazeteci ile yeni tahliye olan 2 gazeteci ve 2 konuk yazarın gönderdiği yazılarla 16 sayfa olarak hazırlandı. Siyah beyaz yayımlanan gazetenin ikinci sayısında cezaevlerinden gönderilen karikatürler de yer alıyor.

100 binden fazla basılıp dağıtılacak olan Tutuklu Gazete’nin ikinci sayısında “genişleyen yazar kadrosu” şunları yazıyor:

Silivri Toplama Kampı’ndan yazan Turhan Özlü: “Tüm meslektaşlarımızı TGS’ye üye olmaya çağırıyoruz.”

Türkiye’nin “Vahşi Batı” yıllarını yazan Hikmet Çiçek: "'Suçumuzu’ biliyoruz: AKP’nin temsil ettiği faşist diktatörlüğe karşı olmak.”

Doğan Yurdakul’dan “otosansürcüye tüyolar”: “Neye dokunmazsak yanmayız? Yolsuzluk, rüşvet, Pensilvanya, fener, deniz, yumurta, Hopa tıraşı, kolon, rektum, …”

Mustafa Balbay: Doğayı yok eden beyaz adamın her yeri “insan kokusuyla” doldurduğunu söyleyen Kızılderili Reis’in sözlerinden yola çıkarak; “Türkiye’de her yer iktidar kokusuyla dolmaktadır…”

Nedim Şener: “Ben özgürsem, sen özgürsen, hepimiz özgür oluruz; yoksa hepimiz tutsak…”

Müyesser Yıldız: Özelleştirilen adaletin 1919, 1960 ve günümüzdeki tiyatro sahnelerinden kesitler sunuyor…

Soner Yalçın; tecrit altında bile kimsenin görmediği koğuş arkadaşlarıyla sohbetlerindeki sırrı paylaşıyor…

Barış Pehlivan, 100 yıl sonrasının gazetecilerine hitaben yazdığı mektupta esasında 2012’deki meslektaşlarına sesleniyor: “Senin zamanında da meslektaşlarının tutuklanması, özgürlüğünden mahrum kalması için çırpınan; yalanlarla muhbirlik yapan sözde gazeteciler var mı?”

Tuncay Özkan: “Ben gazeteci değilmişim iktidara göre! Zırva tevil götürmez.”

Erol Zavar: “Bandrollü yasal kitaplar, dergiler, kapüşonlu gocuk, poşu, plastik bayrak sopası ve daha onlarca şey delil diye dosyalara konuluyor. Silahsız terör örgütü gibi absürt bir tanım yasal literatüre sokuluyor.”

Ragıp Zarakolu: “Dışarıda olmanın yükünü taşıyamazdım artık. Burada daha özgürüm!”

Nevin Berktaş: “Toplumun tüm kesimleriyle savaşa karşı mücadeleyi birleştirme ve özgürlükler için savaşı örgütleme büyük önem kazanmaktadır. Düşünce özgürlüğü için mücadeleyi de bu kapsamın dışında ele alamayız”


Erdal Süsem
: “Hür düşünceli bir gazeteci ve yazar olmanın rüştü, mahkemelerin ve kodesin yolunu arşınlamanıza bağlıdır.

Hüseyin Deniz: “Bizler daha büyük ve derin suskunlukları yaratmak için seçildik.”

Ömer Çelik, gözaltındayken, “sohbet aşkıyla tutuşan ekiplerin ‘bireysel davranmayı düşünür müsünüz?’ diyerek yaptıkları espiyonaj tekliflerini” yazıyor…

Çağdaş Kaplan: “Bu ülkede gerçekleri açığa çıkarmak isteyen gazeteciler ‘örgüt üyesi’ ise gerçek gazeteciler kim?”

Murat İlhan’ın Kürtçe yazısı da Tutuklu Gazete’de…

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

ahmet acar :

chp cemaatlasiyor, dik durus gösteremedi. chp bu kafayla akp uydusu olabilir. artik halk hareketi lazim insallah bizim genclerimizi tgb yi etkileyemezler.

Ceyhun Pak :

uzun zamandır ulusal kanalda sizi takip edyorum, dinlemekten müthiş keyif aldığım bir aydınsınız. görgülü, beyefendi, dürüst, gerçek bir ulusalcı, atatürkçü, herşeyden öte adam gibi adamsınız, sizi yetiştiren anne babayı tebrik ediyorum, başarılarınızın devamını dilerim.

Şinasi :

bu duyumu gürsel tekin'in açıklamalarıyla birlikte okumak lazım!

sapina kadar KEMALIZM :

teo sende amma atiyorssun merkez sag diye ufuk soylemezi gectin yani ... yobaz parti iste amma merkez sag bu ulkenin basina ne geldiyse bu sagcilardan geldi - hersekli ile yobaz ve amerikanci iste okadar ... sabahattin onkibar goya iddia ediyor sag sol bitti vatan var diye kusura bakmasin ama sagcilar icin vatan olmadi hic yalan konusmasin !!! dini gorusculer icin seccadesini serdigi yer vatandir ingilizler gelsede dinimizi yasasak diyen hatunlarin oldugu guruhtan geliyor hala sagci akli sira butun bu pisliklerin onunda ortagi oldugu partilerin sonucu olustugu gercegine gozlerini kapata kapata aynen ufuk soylemezin dp si gibi menderesin ne mal oldugunu unutarak ...

altun altun :

süleyman soylunun başında bulunduğu partiye oldukça sıcak mesajlar gönderiliyor...saygılar...

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder