banner864

ÇKP'nin 18. tarihi kongeresi başladı 08 Kasım 2012, 16:37

Çin Halk Cumhuriyeti'nin kurulduğu 1949 yılından beri iktidarda bulunan Çin Komünist Partisi'nin 18'inci Ulusal Kongresi bu sabah Pekin Büyük Halk Toplantı Sarayı'nda başladı. ÇKP Merkez Komitesi Genel Sekreteri Hu Jintao, ÇKP'nin 17'nci Merkez Komitesi adına bir rapor sundu. Raporda, ÇKP'nin Çin'e özgü sosyalist yolu kararlılıkla sürdüreceği belirtildi.
ÇKP'nin 18'inci Ulusal Kongresi bugün başladı.

Kongrenin açılış konuşmasını yapan Cumhurbaşkanı Hu Jintao, 17'inci Merkez Komitesi adına sunduğu raporda Çin'e özgü sosyalist yolun, Çin'e özgü sosyalizm teorisinin ve Çin'e özgü sosyalist rejimin, ÇKP ve Çin halkının 90'dan fazla yıldır yarattığı ve biriktirdiği başarılar olduğunu vurguladı.

Hu, bu başarıların durmadan geliştirilmesi gerektiğinin altını çizdi. Hu Jintao raporunda 2020 yılına dek büyüme hedeflerini de özetledi. Hu, 10 yıl sonranın hedefini, Çin'de kişi başı gelirin 2010 yılına göre iki kat artırılması olarak belirlendi.

ÇKP Genel Sekreteri Hu, ulusal güvenlik ve temel sektörlerde kamu sermayesinin daha fazla arttırılacağını kaydetti.

Raporda siyasi sistem reformunun aktif ve istikrarlı şekilde ilerletilmesi ve daha geniş tabanlı ve sağlıklı bir halk demokrasisinin geliştirilmesi gerekleri vurgulandı.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar