banner864

Kenan Evren yargılanacak 10 Ocak 2012, 17:20

12 Eylül soruşturması kapsamında hazırlanan iddianame kabul edildi. İddianamede Kenan Evren ve Tahsin Şahinkaya sanık olarak yer alıyor.
* HABERİ İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN


12 Eylül askeri darbesine ilişkin olarak Kenan Evren ile Tahsin Şahinkaya hakkında hazırlanan iddianame, Ankara 12. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edildi.
Özel Görevli Ankara Başsavcıvekili Hüseyin Görüşen'in basın sözcüsü sıfatıyla verdiği bilgiye göre, Ankara 12. Ağır Ceza Mahkemesi, iddianame üzerindeki incelemesini tamamlayarak, iddianamenin kabulüne karar verdi.
İddianamede, Kenan Evren ile Tahsin Şahinkaya sanık olarak yer alıyor.
Evren ve Şahinkaya için, "ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası" talep ediliyor.

ulusalkanal.com.tr


Yorumlar

Kivanc :

amerika ve birlesik sirketleri rusya ve cin'e ragmen suriye'den vazgecmiyor. eger esed duserse/oldurulurse muhakkak ki pinarin gozune oturacaktir. umarim suriye bu zor durumda direnir ve kazanir malum dusenin dostu olmuyor.

nuray demirel :

görüşlerinize katılıyorum,akepenin vizyonu yok sadece dışarı güçler tarafından kurulmuş saatlı bir bomba gibi türkiyenin başına geçirilmiş bir cuval amerika,israil iş birlikçileri bu durumda hangisinin cumhur başkanı olacağı önemli değil ikiside aynı eksen etrafında donuyor bilmem bizim halimiz ne olur yokmudur bu amerikave israilin ppeşinde dolaşanları durdurup ülkemizi düzlüğe çıkaracak hainler,alcaklar

melis pekün :

sehvendir... :))

Kâzım Ergin :

yargılama uzayacak ve iki sanık dava bitmeden ölecek. onlara resmi devlet töreni yapılacak ve gömülecekler. mahkum olamayacaklar. hiç değilse rüşvetçi generalin servetine el konup müsadere edilmeli.hattâ bu servet bu davayı yürütenlere ödül olarak dağıtılmalı.

ramazan dalgalı :

hangi hukukcu yandaşmı yoksa bağımsız tc hukukcuları tarafındanmı. yaş bahane ceza almayacaklar içtikleri kanla kalacak katiller.

gül deveci :

ben hiç inanmıyorum yargılanacaklarına, yargılanırlarsa da ceza alacaklarına.. ceza alırlarsa da cezaevinde yatacaklarına. taş çatlasa ev hapsi verilir, marmaris'te denize bakarak resim yapmaya devam eder.. ne de olsa hepsi sam amcanın "our boy"ları.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder