banner864

Cenazesine bile tahammülleri yok 16 Haziran 2013, 14:02

Gezi Parkı destek eylemlerinde polis kurşunu ile hayatını kaybeden Ethem Sarısülük'ün cenaze törenine Ankara polisi saldırdı

Ankara' da gezi parkına destek eylemlerinde polis kurşunu ile hayatını kaybeden Ethem Sarısülük' ün cenazesinin Kızılay' da tören yapılmak üzere götürüldüğü sırada polis ve jandarma ekipleri Batıkent kavşağında yolu kapattı. Cenazenin Kızılay'a götürülmesine engel olmak isteyen güvenlik güçleriyle cenaze sahipleri arasındaki görüşmelerde polis cenaze törenine izin vermeyeceğini söyledi.

Kızılay Meydanı'nda toplanan gruplar Atatürk Bulvarı ve GMK Bulvarı'nı trafiğe kapattı. Polisin uyarına rağmen eylemi sürdüren gruba TOMA'lar ile tazyikli su ve biber gazı ile müdahale edildi. Polisin müdahalesi devam ediyor.

Ethem için Kızılay’da polis kurşunuyla vurulduğu yerde bugün saat 12.00 sıralarında ilk törenin yapılması planlanıyordu. Batıkent Cemevi’ndeki cenazesi Kızılay’a getirilecek Ethem için burada anma konuşmaları yapılacaktı. Vatandaşlar, ailesi ve sevenleri vurulduğu yere kırmızı karanfiller bırakacaktı.

ulusalkanal.com.tr
 

Yorumlar

T.C. türk kizi :

bu kadarida gercekten fazla..allah askina biz nerdeyiz..ölen.pardon öldürülen yavrularada sizin sayginiz yok artik..allah böyle bir aciyi sizin basiniza versinde bir görün artik..

Serkan Acarel :

ben akp polisinin davranisindan cok utaniyorum. bunlar cenazeye bile saygi göstermiyorlar. yaziklar olsun sana tayyip. gözümden sen senelerdir den beri düstün. suyun cikti artik.

TC Ç Erman :

pkklının cenazesi olsaydı eskortluk ederler miydi?

Özgür Çelik :

Daha fazla ölümler olmasın provokasyona dikkat!

karsikigi verilecek :

Turkiye kalkin gereken cezayi sizde verin onlara bizler de mecbur kardiligini beklemeksizin verecegiz ne olursa olsun

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar