banner864

Tayyip Erdoğan’ın sözlerine İsmail Koncuk’tan sert tepki 26 Ocak 2013, 17:29

Hükümet okul müdürlerinin valiler tarafından atanması arayışında. Bu girişime tepkiyse Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk'tan geldi. Koncuk, "Mülakat demek torpille adam almak demek” dedi.
Eyalet sisteminin eğitim ayağını Başbakan Tayyip Erdoğan açıkladı, "okul müdürlerini valiler atayabilir" dedi. Tepkiyse Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk'tan geldi. Koncuk şunları belirtti; "Şimdi yönetmeliği değiştirerek okul müdürlerinide kendi doğrultuları yönünde atama gayreti içinde olduklarını görüyoruz.

Hükümetin hedefi siyasi yol arkadaşlarını birtakım makamlara getirmek diyen Koncuk, şöyle devam etti; "Siyaseten kendilerine teslim olmuş olanları bir makamlara getirmek için her türlü yolu denedi. Torpilin, adam kayırmacılığın zirve yaptığını görüyoruz. Puanla, yazılı sınavla ve mülakatla atama yapılacakmış içlerinden kazanan üç kişi Vali yada milli eğitim müdürlüğü tarafından atanacakmış. Böyle bir şey olamaz. Bu kendi yandaşımı atayacağım demektir. Biz 10 yıllık siyasetin kendi kadrolarını oluşturmak için her yolu denediğini biliyoruz. Okul müdürlüğünü bunun istisnasıydı. Malesef şuan okul müdürlüğünüde sulandırmak ve okul müdürlüğünede torpilli atama dönemini başlatmak için adımlar atıldığını görüyoruz."

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı yeni atanan Milli Eğitim Bakanı'na da seslendi, “Aynı anlayışla hareket ederse ilk düğmeyi yanlış iliklemiş olur” dedi.
Koncuk, "Yeni Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'da onaylarsa daha ilk düğmeyi yanlış iliklemiş olacaktır. Eğitim çalışanlarının, öğretmenlerin ve bizim infaalimize kızgınlığımıza sebep olacaktır."

ulusalkanal.com.tr


Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar