banner864

Diyarbakır'ın efsane emniyet müdürü ve beş arkadaşı iki ayrı törenle anıldı 25 Ocak 2012, 11:10

11 yıl önce uğradıkları silahlı saldırıda şehit edilen Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan ve 5 koruması, Diyarbakır'da anıldı. Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü'nce düzenlenen anma töreni, Okkan ve arkadaşlarının şehit edildiği Sezai Karakoç Bulvarı'nda yapıldı.
Diyarbakır Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan ve 5 koruması, 24 Ocak 2001'de uğradıkları silahlı saldırı sonucu şehit oldu.

Gaffar Okkan ile korumaları Mehmet Kamalı, Sabri Kün, Mehmet Sepetçi, Selahattin Baysoy ve Atilla Durmuş katledilişlerinin 11. yılında, anıldı.

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü'nce düzenlenen anma töreni ilk olarak Okkan ve arkadaşlarının şehit edildiği Sezai Karakoç Bulvarı'nda yapıldı.

Suikastın gerçekleştiği yere, şehit Okkan ve korumalarının fotoğrafları ve karanfiller bırakıldı.

Okkan için bir anma da, memleketi Sakarya'nın Hendek İlçesi'nde vardı. Mezarı başında yapılan anma törenine, Okkan'ın eşi Zerrin, çocukları ve Diyarbakır'daki 18 ayrı okuldan gelen öğrenciler katıldı.

Şehit Emniyet Müdürü, bölgede halkla devleti barıştırmış ve karanlık güçlerin tepkisini üzerine çekmişti. Bu dönemde terör örgütü Hizbullah'a yönelik başarılı operasyonlarıyla sık sık gündeme gelen Okkan, Diyarbakır'da terörün gerilemesinde önemli rol oynadı.

Güneydoğu'da Hizbullah'a ait hücre evleri, silahları, örgütün şehir ve dağ kadrolarını ortaya çıkaran Okkan, Diyarbakır'da sayıları hızla artış gösteren sokak çocuklarıyla da ilgilendi. Okkan, Diyarbakırspor'un yönetim kurulunda da yer aldı.

Yorumlar

kilic ekber ali :

yani bzim paramizla bizi baskalarina pazarliyorlar devletimizi bayragimizi yer alti yer üstü kaynaklari ve simdi insanlarin elindeki tarlalarini borclandirdiktan sonra bankalar alacak banka yabanci ise ne olacak

MUSTAFA KEMALİN ASKERİ.... :

a.gaffar okan alah rahmet eylesin ama,ayni zamanda allah onu affetsin denilecek biridir...o orada olduğu zaman bir demokrat olmaktan çok bir pkk hamisi olarak görünmekten hoşlanan biriydi sanirim...ama her ne olursa olsun öldürülmek insanliğa siğmaz

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar