banner864

Odatv davasında şok gelişme 12 Ocak 2012, 14:46

Oda TV Davası'nın Mahkeme Başkanı Mehmet Ekinci, dosyayı "doğru dürüst incelemediğini" açıkladı. Ekinci, tahliye taleplerinin reddi kararını, açıklanmasından 20 dakika önce açıklayan STV'yi de "STV, savcının mütalaasını haberleştirmiş olabilir" sözleriyle savundu.
Oda TV Davası'na bakan özel görevli İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Mehmet Ekinci, dosyayı doğru dürüst incelemediğini açıkladı.
Ekinci, davanın tek şikayetçisi olan Nazlı Ilıcak'ın davaya ilişkin açıklamaları üzerine Vatan Gazetesi Yazarı Mustafa Mutlu'ya konuştu.

Ekinci, Ilıcak'ın "Dava, 23 Ocak’taki duruşmada sonuçlanacak. Önümüzdeki duruşmada sanıkların önemli bir kısmı serbest kalacak" açıklamasına yanıt verdi.
Bu mahkemeye yeni atandım. Aynı zamanda şike davasına da bakıyoruz. Yani daha ben bile dosyaları doğru dürüst incelememişken, bu hanımefendi kararın içeriğini ve çıkacak tarihi nereden biliyor ve nasıl bu kadar emin konuşuyor anlamış değilim...

Ekinci, tahliye taleplerinin reddedini, karardan 21 dakika önce yayınlayan STV'yi de savundu.
O kararı alırken odada sadece ben ve iki üye hâkim vardı. Kâtip bile yoktu. Biz de kararı açıkladığımız dakikaya kadar hep birlikteydik. Asla bir sızdırma olmadı. Zaten olması da mümkün değildir. STV, büyük bir olasılıkla savcının mütalaasını, "Mahkemeden de karar böyle çıkar" önyargısıyla haberleştirmiş olabilir.
Mehmet Ekinci, 16 Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığı ve 12. Ağır Ceza Mahkemesi üyeliği sırasında Ergenekon ve Balyoz kapsamındaki davalarda tahliye taleplerini reddeden kararlar vermişti.

ulusalknal.com.trYorumlar

muslum AKmurid :

alla cc zengilei sever fakirler cehennemliktir - hepsi olsun ...

nuray demirel :

bende halktan biriyim üstümde ne mal varlığım var ne bir işim çünkü asgari ücretle çalışacak kadar aptal değilim hemde patronların azarlarını işitmek üç kuruş maaş için değmez,ha evli olduğum için eşimin eline bakmaktayım bu da onur kırıcı ama mecburum ,sabır değil bu hükümete lanet ediyorum beni ve çocuklarımı bu duruma düşürenlere lanet olsun,çalışma azmimi ve isteğimi söndüren ler şimdi o alçakca açiklamayi yapan zalim hoca konuşsun asla bir türk vatandaşi olarak hakkimi helal edecek değiliğm yillardir adamin olmadiği için memur danhi olamadim ben lise mezunu ike ilk okul mezunlari en üst kademelere geldi fakat adamim yok diye böyla çaresiz kaldim sabir ediyim mi söylesene alçak hoca hi kimşimdi benim hayatimi kurdu sizmi allah mi he söylşeseneze

nurat demirel :

hoca efendi dedikleri şeytan ne kadar para aldığını kendisi çok iyi bilir sana banada sabırı tavsıye eder,batıyı örnek gösterir zengin diye hükümetin adamlarının haksız kazancına susar sabret der oysaki insanların haklarının yendiğinin bilincindedir aşağılık adamlar

nuray demirel :

bu hükümet zalimlikte öyle hadi aştıkı,gazetecilere doğur yazı yazma hakını kısıtladığı yetmiyormuş gibi,eren erdemin buğünkü yazısını bıle kaldırmış anlaşılan,geçenlerde akit gazetesi için doğru yazı yazmasına hükümet bozuldu anlaşılan

kemal tekin :

yazınızı paylaştım. yorumumu bilahare mesajla bildireceğim.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar