banner864

“Üç buçuk haçlı mürtecinin haddi değil” 12 Ocak 2012, 20:21

19 Mayıs’ın yasaklanmasına Türk Eğitim-Sen ve Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, genelgenin iptali için ve altındaki imza sahipleri hakkında dava açacaklarını kaydetti. Koncuk, bu genelgenin Bakanlığın milli değerlere düşman olduğunu gösterdiğini vurguladı. Karara bir tepki de İşçi Partisi Genel Başkan Vekili Hasan Basri Özbey’den geldi. Özbey, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’i istifaya çağırdı.
Milli Eğitim Bakanlığı’nın 19 Mayıs kutlamalarını yasakladığı genelgesine Türk Eğitim-Sen ve Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk anında tepki gösterdi.
Koncuk, konuyla ilgili adli soruşturma başlatacaklarını kaydetti.

19 Mayıs kutlamalarını yasaklayan Bakanlık genelgesine bir tepki de İşçi Partisi'nden geldi. İşçi Partisi Genel Başkan Vekili Hasan Basri Özbey, 19 Mayıs’ı coşkuyla kutlamasını yasaklamak isteyen Mİlli Eğitim Bakanı'nı derhal istifaya çağırdı. Yazılı açıklama yapan Özbey, "19 Mayıs’ı yasaklamak üç buçuk Haçlı Mürtecinin haddi değil” dedi.

Cumhuriyat yıkıcısı olduğu Anayasa Mahkemesi kararıyla sabit olan AKP, Cumhuriyet Bayramı’nın ardından, Türk milletinin, Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde başardığı devrimin ve bağımsızlığın bayramı olan 19 Mayıs'ı da yok etmeye çalışmaktadır. AKP'nin bakanlarının üniversitelere, "Cumhuriyet yıkıcıları üniversitelerden defol" diyerek sokmayan Türk gençliği başta olmak üzere, Türk Milleti, başı dik, onurla ve gururla 19 Mayısları kutlamaya devam edecektir.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar