banner864

İşçi Partisi çığ gibi büyüyor 02 Aralık 2012, 15:49

Türkiye’nin her tarafından ve her kesimden İşçi Partisi katılımları devam ediyor. İstanbul’ un Pendik ilçesinde, 50 yi aşkın kişi İşçi Partisine üye oldu.


İşçi Partisi Pendik İlçe Örgütünün organize ettiği ve İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ferit İlsever’ in katıldığı, kahvaltılı üye katılım toplantısında, CHP, DSP, Yeni Parti ve demokratik kitle örgütlerinden 50 yi aşkın kişi, mücadelelerini sürdürmek için İşçi Partisine üye oldu. Rozetleri, İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ferit İlsever tarafından takıldı.

İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ferit İlsever, katılım töreninde yaptığı konuşmada

TÜRK HALKI BENDE VARIM DİYOR

“ Türkiye koşullarına uygun olarak mücadele eden İşçi Partisine katılımlar çığ gibi büyümektedir, 2012 yılında Türkiye uyanıyor, halkımız uyanıyor, 7-8 yıldır olduğu gibi artık halkımız uyumuyor ve kokmuyor. Bu yıl tablo değişmiştir, 7 den 70 e 19 Mayısta, 29 Ekimde, 10 Kasımda Türk halkı varlığını göstermeye başlamıştır, korku duvarlarını yıkmıştır, artık Türk halkı bende varım demektedir. Emek ve Cumhuriyet mücadelesi yükselmektedir, bunun karşısında ABD Emperyalizmi, BOP, AKP çökmektedir. Karşı devrim cephesi yenilmenin, dağılmanın, çaresizliğin içine düşmüşlerdir, her alanda yenilgi yaşamaktalar.

DEVRİM CEPHESİ GELİŞİYOR, KARŞI DEVRİM ÇÖKÜYOR

Devrim Cephesi gelişmeye, karşı devrim cephesi ise gerilemeye başlamıştır. Karşı cephe 3 alanda, eyalet yasası, başkanlık sistemi veesasını teşkil eden bölücü anayasa konusunda çaresizlik içine düşmüştür. Yeni anayasa ile başkanlık sistemini getirip Çankaya Köşküne padişahtan daha yetkili birini Çankaya Köşküne çıkartarak faşist diktatörlük kurmak istiyorlar, ama hevesleri kursaklarında kalmıştır. 2013,2014,2015 bunlar için çok önemlidir yerel, genel ve Çumhur Başkanlığı seçimi bunlar için hayati önemdedir. Kendilerini 2023 e hazırlıyorlar, ama değil 10 yıl 2 yıl bile dayanamayacaklar. Gidecekleri yer Çankaya değil Yüce Divan olacaktır, suçları büyüktür, kaçamayacaklar kurtulamayacaklardır. İP öncü parti olarak bölücü Anayasa’yı yaptırmayacaktır. Atatürk’te birleşen 100 binler Milli Anayasa forumları ile onların karşısına duvar gibi dikilmişlerdir. İP her zaman tüm partilere bölücü Anayasa Komisyonundan çekilin çağrısı yapmış ve yapmaktadır. CHP, MHP hatta AKP deki Yurtsever Milletvekillerine sesleniyorum bugünden itibaren partilerinize o komisyondan çekilin baskısı yapın. Turgut Öal Çankaya’ya kaçar gibi gitmiştir, ama bunlar oraya kaçamayacaklardır.
İşçi Partisi emek mücadelesi ile Cumhuriyet mücadelesini birleştirecek, Türkiye’ nin kötü gidişatına dur diyerek Milli Hükümeti kuracaktır.

ERGENEKON VE BALYOZ’A CEVABIMIZI İŞÇİ PARTİSİNE ÜYE OLARAK VERELİM

Balyoz’da, savunma yapılmadan karar verilmiştir, ama bunu Ergenekon davasında uygulayamayacaklar, 13 aralıkta Atatürk’te birleşenler Silivri’de olacağız ve o Silivri duvarlarının karşısına 100 binler olarak dikileceğiz. O kanunsuz mahkemelere gereken tepkiyi göstereceğiz.
Partimizin yöneticilerinin büyük kısmı Silivridedir, ama mücadele edende tek parti vardır, oda İşçi Partisidir. En önemli gerçek Türkiye’nin geleceği İşçi Partisinin gücüne bağlıdır, İP kararlı olarak yoluna devam etmektedir, BALYOZ VE ERGENEKON’A EN İYİ CEVAP İŞÇİ PARTİSİNE KATILMAKLA OLUR. Her kesimden İP ye katılım olmaktadır, şimdi sıra TBMM ne gelmiştir, tüm yurtsever millet vekillerini İşçi Partisine davet ediyorum. orada oluşacak olan İşçi Partisi gurubu her türlü kötü gidişata dur diyecek olan bir gurup olacaktır “ dedi.
Yeni üyelerin tanıtımı ve rozetlerinin takılmasıyla sona eren törende İP Pendik İlçe Başkanı Sinan Yeşilyurt “ yeni katılımlarla partimiz dahada büyümüştür, gelen arkadaşlar partimize güç katmışlardır, yeni üye kazandırma çalışmalarımızı hızla sürdüreceğiz” dedi.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Cancan :

Cok dogru

naime ünal :

atatürk ilke ve inkılaplarına sahip çıkan tek parti işçi partisi.bunlar üstelik bedel ödüyorlar.keşke iktidara gelse ve türkiyem aydınlansa..allah yollrını açık etsin.hepsi dürüst ve vatansever insanlar..

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder