banner864

TGB: 19 Mayıs’ı gençliğin diriliş günü ilan etti! 14 Ocak 2012, 18:58

Türkiye Gençlik Birliği 19 Mayıs’ta İstanbul’da dev bir yürüyüş yapma kararı aldı. AKP hükümetinin 19 Mayıs kutlamalarına getirdiği kutlama yasağına gençlerden yanıt geldi. Türkiye Gençlik Birliği 19 Mayıs’ı "Gençliğin Diriliş Günü" ilan etti. 19 Mayıs öncesinde ise 50 ülkenin gençlerinin katılımıyla Uluslar arası Gençlik Sempozyumu düzenlenecek.
AKP hükümetinin 19 Mayıs kutlamalarına yasak getirmesine gençlerden tepki geldi.
Türkiye Gençlik Birliği, 19 Mayıs’ı AKP hükümetinin getirdiği yasağa rağmen coşkuyla kutlayacak.
Türkiye Gençlik Birliği, 17-18 Mayıs günlerinde İstanbul’da “Viva 19 Mayıs! Dünyanın Bütün Gençleri İstanbul’da buluşuyor” başlığıyla, Uluslar arası Gençlik Sempozyumu düzenleyecek.
TGB Genel Başkanı İlker Yücel, AKP hükümetinin 19 Mayıs kutlamalarına yasak getirmesine gençlerin örgütlenerek yanıt vermesi gerektiğini kaydetti.

ulusalkanal.com.trYorumlar

Ömer Hayyam :

2001 den sonra saldırıların birçoğu Irak, Libya, Mısır gibi laiklik isteyen ülkelere yapıldı. Afganistan ise saldırılmadan öncede yarı yıkılmış bir ülkeydi ve şimdi ise kazananın kaybedenin belli olmadığı bir yer. Genel olarak İsrail Sudi Arabistan gibi laik olmayan rejimler ve bazı dinci hükümetler saldırılardan nemalandı. Bu nedenle tozlar yatıştığında Suriye yıkılmış ve İran yerinde duruyorsa hiç şaşırmam.

mehmet ertas :

ya adamin siyaset yorumculuguyla ilgisi yok bende okudum o yazisini

esref asi :

bizim başkananımızda aracı oluyor demek ve yavaş yavaş film bitmek uzere

ahmet sarıhan :

onbinlerle yürüyelim....

Ertan Temel :

tgb ye de bu yakışırdı. kutluyorum.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar