Patriotlar İskenderun'da 14.00'da Havuzlu Bahçe'ye! 21 Ocak 2013, 13:22

NATO'nun AKP eliyle Türkiye'ye yerleştireceği patriot füzelerini taşıyan gemi İskenderun Limanı'na yanaştı. Danimarka bandralı Alman gemisinde bulunan silah ve teçhizatların indirilmesi çalışması başladı. Patriot füzelerine karşı çıkan Hataylı yurttaşlar da saat 14'te Havuzlu Çarşı'da toplanarak büyük bir eylem yapacak.
AKP-NATO işbirliğiyle Türkiye'ye konuşlandırılacak olan patriot füzeleri için Almanya'dan gelen Danimarka bandralı gemi, İskenderun Limanı'ndaki büyük iskeleye yanaştı. 
Askeri araçlar ve içerisinde silah teçhizatların bulunduğu konteynerlar, Suecia Seaways adlı 24 bin grostonluk 196 metre boyundaki gemiden indirilmeye başlandı. Patriot Füze Sistemlerinin, öğle saatlerinde karayoluyla Kahramanmaraş'a götürülecek. İncirlik Üssü'ne kurulacak olan Hollanda Patriot Füze Sistemlerini taşıyan geminin de İskenderun Körfezi'nde bekletildiği öğrenildi.

Öte yandan patriot füzelerine ve yabancı askerlere karşı Hatay halkı büyük bir eylem yapacak. Kardeşlik Platformu önücülüğünde toplanacak olan yurttaşlar, Saat 14'te İskenderun Havuzlu Çarşı'da eylem yapacak.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

Cem Aydemir :

kanla, canla.. topraklarımızdan attığımız düşmanı! topuyla, tüfeğiyle ağzı açık hükümetimizle topraklarımıza alıyoruz.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder