Doğu Perinçek’ten YAŞ’ı uyaran mektup 02 Ağustos 2012, 18:38

İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in Cumhurbaşkanı ve Yüksek Askeri Şura Üyelerine Tarihi Mektubu.
İşçi Partisi Genel Başkanı Doğru Perinçek, Cumhurbaşkanı ve Yüksek Askeri Şura üyelerine tarihi bir mektup gönderdi. Perinçek mektubunda, "Vatan hainliğinin sivili askeri olmaz. Bugün Mustafa Kemal subayını ordudan tasfiye etmek vatan hainliğidir. Yüksek Askeri Şura üyelerinin "ıslak imzaları" Türkiye'nin kaderini belirleyecektir" dedi.

İşte Doğu Perinçek’in o mektubu:

• Balkan Savaşı bozgununun ve İstiklal Savaşı zaferinin sırrı
• Milli-devrimci subayların ordudan tasfiyesi askeri bozgunların önünü açar
• Türk Ordusunun Mustafa Kemal geleneğinden koparılması tarihi bir hata ve ihanettir

Yüksek Askeri Şura gündemiyle ilgili olarak görüşlerimi sunuyorum.
Yüksek Askeri Şura, çok kritik koşullarda toplanmıştır.
Balkan Savaşı bozgununu incelemenin zamanıdır.
Cihan Savaşı ve İstiklal Savaşı başarılarını incelemenin de zamanıdır.
Nasıl olmuştur da, Balkan ülkelerinin derme çatma orduları önünde bozguna uğrayan ordu, 2 yıl sonra İngiltere, Fransa ve Rusya’ya karşı 4 cephede 8 yıl başarıyla savaşmış ve en sonunda 30 Ağustos zaferine ulaşmıştır?
Bu sorunun tek bir cevabı vardır:
Gerici yönetim ve gerici komuta kademesi, bozgun getirmiş. İnkılapçı yönetim ise Türk ordusunu devrimcileştirerek güçlü bir direnme yeteneğine kavuşturmuştur. Zaferi getiren, Mustafa Kemal Paşa’da doruğa yükselen inkılâpçı subaydır!

16 Temmuz 1912 günü kurulan Ahmet Muhtar Paşa ve arkasından 29 Ekim 1912 günü kurulan Kamil Paşa hükümetleri, Ordudaki inkılapçı, milliyetçi subaylara düşmandır ve onları etkisiz konumlara sürmüştür.
23 Ocak 1913 günü Babıâli baskınıyla iktidara gelen Mahmut Şevket Paşa önderliğindeki İttihat ve Terakki Hükümeti, devrimci subay ruhuyla Türk Ordusunu ayağa kaldırdı. Bozgunun nedeni olan o gerici takımı tasfiye etti; Ordunun komuta kademesini gençleştirdi; Orduya devrimci-milli maneviyat kazandırdı ve büyük başarılara imza attı. Bir yıl önce Sırp ve Bulgar ordusunun önünden kaçan asker, bir yıl içinde İngiltere, Fransa, Çarlık Rusyası gibi cihan güçlerine karşı başarıyla savaşır hale gelmiştir.
Cihan Savaşı’nda askeri sevk ve idare açısından hatalar vardır. O hataları Mustafa Kemal Paşa, Irak cephesinden Talat, Enver ve Cemal Paşalara yolladığı, 20 Eylül 1917 tarihli raporda çok iyi anlatır (Atatürk’ün Bütün Eserleri, c. 2, s. 120-125).
Ancak Cihan Savaşına bir bütün olarak bakarsak yedi düvele karşı Türk Ordusunun olağanüstü başarısıdır. Bunun tek sebebi İttihat Terakki inkılâpçılığıdır. Askeri savaştıran subaydır. Subaya o yeteneği kazandıran da milli-devrimciliktir. Türk Ordusu 1913 yılı başında ve 1919’dan sonra iki kez devrimcileşmiştir.
Mustafa Kemal Paşa, bu devrimcileşmeyi Ukraynalı General Frunze’ye çok güzel anlatır. İttihatçı-Devrimci subay ruhu, Mustafa Kemal Paşa tarafından yeniden örgütlenen Türk Ordusunun her şeyidir. Türk Subayı ya devrimcidir; ya da subay değildir.
Şimdi ne oluyor?
Ergenekon-Balyoz-Poyrazköy-Casusluk vb. uydurma tertiplerle Mustafa Kemal subayı ezilmekte ve tasfiye edilmektedir. Düşman, Türk Ordusuna karşı ilk muharebeyi Silivri’de kazanmıştır. Türk Ordusu yargı operasyonu ile yenilgiye uğratılmıştır ama bu henüz kesin sonuçlu yenilgi değildir.

Herkesin bilmesi gerekir: Mustafa Kemal subayını çıkarın, TSK, TSK olmaktan çıkar ve içi kof bir ağaca döner ve savaş yeteneğini kaybeder.
Türkiye’yi bölmek ve Cumhuriyeti yıkmak peşindeki dünya güçleri ve işbirlikçileri bunu çok iyi biliyor. O nedenle hedefi çok isabetli belirlediler. Bugün Mustafa Kemal subayını ordudan tasfiye etmek, vatan hainliğidir. Bunun böyle olduğunu önümüzdeki süreçte büyük acılar yaşayarak anlayacağız.
Vatan hainliğinin sivili, askeri olmaz. Eğer asker, Mustafa Kemal subayı olan silah arkadaşının tasfiye edilmesine teslim olursa, önümüzdeki askeri başarısızlıkların sorumlusudur. Hükümet, zaten sorumludur.
Asker başarısız oldu mu, sorumluluğu hükümetlerin üzerine atamaz. Bu tür, sahte ‘’demokrasi’’ cambazlıkları, komutanı bozguncu ve hain olmaktan kurtaramaz.
O nedenle Yüksek Askeri Şura üyeleri, Türkiye’nin kaderini etkileyen kararlar vereceklerini bilmelidirler. Attıkları ıslak imza, öyle düzmece falan değil hakiki imzadır.
Ve herkes, Emperyalistlerin Uluslararası Ceza Mahkemelerine değil, Mustafa Kemal Türkiyesinin Divanı Harplerine hesap verme sorumluluğuyla imza atmaktadırlar!

Saygılarımla.

Doğu Perinçek
İşçi Partisi Genel Başkanı


ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

Adil Aydın :

Halkımızın sokak gözlemleri gerçekler. Ekonomi akilleri yarım doktor gibi.

72kilovatantopragi :

tam yerinde bir uyari olmus gunah sizden gitti,artik sorumluluk sorumlulardadir.onlar dusunsun?slm

Semih aydın :

tamamen katılıyor ve şunu ekliyorum bu hainliğin görülmemesi bilinmemesi ve idrak edilmemesi imkansız olduğu için hafifletici hiç bir ceza indirimi beklemesinler.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar