banner864

Genelkurmay F Tipi şantaj faaliyetine alet oldu! 18 Şubat 2013, 19:44

F tipi çetenin şantaj siteleri üzerinden Genelkurmay'ın 200 Türk Silahlı Kuvvetleri Personelini istifaya zorladığı ortaya çıktı.
F tipi çete, adım adım izlediği binlerce TSK personelinin görüntü ve ses kayıtlarını internet siteleri ve sosyal paylaşım ağları üzerinden paylaştı, hedef gösterdi. Genelkurmay'sa şantaj faaliyetinin üzerine gitmek yerine kendi personelini hedef tahtasına oturttu. İşte genelkurmay'ın alet olduğu F tipi çete organizasyonu... 

Türk Silahlı Kuvvetleri personelini adım adım izlediler, gizlice görüntü ve ses kaydı yaptılar. F tipi çete elde ettiği şantaj malzemelerini kurduğu internet siteleri ve sosyal paylaşım ağları üzerinden yaydı. 

Farklı adlarla açılan sitelerde subayların eşleri bile takip edildi. Başka bir ülkenin yapması durumunda ajanlık faaliyeti sayılacak bilgiler internet sitelerinde yayınlandı. 

Pervasızca yürütülen bu şantaj faaliyetiyse yıllarca sürdü. Neredeyse Türk Silahlı Kuvvetlerinin bütün birliklerine sızıldı, bilgiler yayınlandı.  Tüm bu yayınlara karşın F tipi çetenin şantaj faaliyetine engel olunamadı ya da olunmadı....

Genelkurmay'sa dikkatini şantaj operasyonuna uğrayan kendi personeline çevirdi, ardarda soruşturmalar başlattı. 

Sitelerdeki yayınları ihbar kabul edilen Genelkurmay, kendi personelini sorguya aldı. Sorgularda F tipi çetenni şantaj sitelerinden elde edilen bilgiler kullanıldı. Birçok subay bu duruma isyan etti, ancak istifa etmek zorunda kaldı. 

Ardarda gelen istifalarsa  CHP milletvekili Atilla Kart'ın soru önergesine yansıdı. Kart, 200'e yakın TSK personelinin istifaya zorlandığı belirtti, Milli Savunma Bakanlığı'ndan açıklama istedi. İstifaya zorlanan askerlerin anlatımlarıysa olayı bütün boyutlarıyla ortaya çıkardı, "Genelkurmay F tipi çetenin şantaj girişimine alet olmuştu."

Duruma isyan eden TSK personeli, istifaya zorlanmalarının tek nedenin bu sitelerde yayınlanan bilgiler olduğunu belirtti. Genelkurmay'ın soruşturması sürerken F tipi çetenin şantaj siteleri yayına devam ediyor. 

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

zafer :

gen kur elin oğluna birşey yapamaz kendi evladına bşi tokat daha atar,kendi personelini koruyamayan aciz bir gen kur yazıklar olsun,tek dertleri assubay ..........

gökhan :

f tipi veya ğ tipi örgüt elemanları amerikan ajanıdır.genelkurmay ın amerikadan ödü patlıyor,korkuyor..

SNR :

sizce bunu f tipi cete mi yapti? f tipi cete sadece bir aksesuardir. sen ben konusalim diye yaratilmisitir. f tipi yilanin bir parcasidir ama basi degildir.

TSK BU MUHABEREYİ KAYBETTİ AMA :

savaşı hala kazanabilir.santajcıları yakalasınlar diyeceğim ama bu komutanlarla hiç bir şey olmuyor.

Yaşar Sarıkahya :

bu olay genel kurmayın, f tipi çetesi ile birlikte şantaj girişiminde rol aldığının kesin kanıtıdır,onlarla beraber olduğunun ispatıdır!!genel kurmay utanmasa 200 personeli suçlayacak a neredeyse.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar