Hizbullahçılar tarafından öldürüldü 12 Mart 2012, 04:58

11 Mart 1995'te öldürülen İşçi Partisi Tarsus İlçe Başkanı Hüseyin Parlatıcı'nın katledilişinin üzerinden tam 17 yıl geçti. Parlatıcı, AKP iktidarının salıverdiği Hizbullah terör örütü mensupları tarafından Tarsus'ta ailesinin gözü önünde katledilmişti.


İşçi Partisi Tarsus İlçe Başkanı Hüseyin Parlatıcı, bundan tam 17 yıl önce 11 Mart 1995'te Hizbullah terör örgütü mensupları tarafından eşi ve çocuğunun gözü önünde katledildi.

İşçi Partisi, Hizbullah militanlarının Diyarbakır Çevik Kuvvet merkezinde eğitildiğini 16 Şubat 1992'de tespit etti. Bu haberin 2000’e Doğru dergisinde yayınlanmasınden sonra, Aydınlıkçılar Hizbullah'ın hedefi oldu.

Önce derginin Diyarbakır temsilcisi Halit Güngen, daha sonra da İşçi Partisi Tarsus İlçe Başkanı Hüseyin Parlatıcı Hizbullahçılar tarafından katledildi.

O dönemde "Hangi Hizbullah" adlı kitabıyla bu terör örgütünü ve cinayetlerini açığa çıkaran Aydınlık Gazetesi yazarı Hikmet Çiçek de Ergenekon tertibiyle tutuklandı. Çiçek, Silivri Cezaevi'nde beşinci yılına girdi.

Yüzlerce yurttaşın öldürülmesinden sorumlu olan Hizbullah terör örgütü üyeleri ise, AKP iktidarının 2011'de Ceza Muhakemeleri Kanunu'nun 102. maddesinde yaptığı değişiklikle serbest bırakıldı.

AKP eliyle serbest kalan Hizbullahçılar, tahliyelerinin ardından yurtdışına kaçtı.

İşçi Partisi, Tarsus İlçe Başkanı Hüseyin Parlatıcı'yı katledilişinin 17. yılında da unutmadı.

Hüseyin Parlatıcı'nın ablası Hatice Parlatıcı da kardeşinin ölüm yıldönümünde facebook'tan bir mesaj yayınladı.
“Hizbullah tarafından 1995 yılında Tarsus İşçi Partisi ilçe başkanı iken, sadece görüşlerine uymuyormuş diye katlettikleri sevgili kardeşimin katilleri, 5 yıl bile içeride yatmadan dışarıya salıverildi... AKP iktidarının yasaları bu işte... Bir gün gelecek saklandığınız deliklerden nasıl çıkarıldığınızı, Yüce Divanlarda nasıl yargılandığınızı göreceğiz... Sivas'ta yakarak, kazmayla, kürekle insan katlederek, kurşunlayarak yaptığınız bunca cinayetlerin kanı yerde kalır mı sanırsınız.”

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

TC Genc :

sayin levent kirca, londra'ya gelemediginizi duyduk, uzulduk dogrusu! unutmayin daima sizinle gittiginiz her yerde variz. bu sefer olmazsa bir dahaki sefere,sevgilerimizle.

sydneyden turan :

sanki 20li yaslarda mucadele insani canimiz abimiz ellerin dert gormesin bizleri bu karanlik gunlerde azda olsa neselendirdigin icin. selamlarimla...

şafak özkaya :

levent abi seviyoruz seni sakın vazgeçme..

Baris :

üzülebilirsin ,ama bu yönetimin ve arkasindakilerin baskilarina boyun egmeyecegiz

ZELİHA GÜNĞÖREN :

gzi ve şehit yakinlarina verilen haklarda korkarim ki geri alincak. üzğünüm

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar