banner864

Dava avukatları mahkemenin görüşme yasağına tepki gösterdi 27 Haziran 2012, 00:14

Ergenekon mahkemesinin avukatların müvekilleriyle görüşmesini yasaklamasına dava avukatları tepki gösterdi. Yasağın psikolojik savaş için uygulandığını dile getiren avukatlar, karara boyun eğmeyeceklerini vurguladı.
Ergenekon davasında, avukat-müvekkil görüşmesini yasaklayan mahkemenin kararına dava avukatları tepki gösterdi. İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ve emekli Albay Dursun Çiçek'in avukatları yasağın hukuka aykırı olduğunu söyledi.

İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in avukatı Osman Aydın Şahin, mahkemenin karara somut bir gerekçe sunamadığını ifade etti.
“Avukatla müvekkil arasındaki temasın kesilmesine gerekçe olarak diğer sanıklarla görüşmelerini engellemek.”

Şahin bu kararın bir psikolojik savaş olduğunu söyledi.
“Yasal dayanağı olmayan bir karar aldılar, suç işlediler. Bu bir psikolojik savaştır. Savunmayı yerle bir ediyorlar.”

Ergenekon tutuklusu emekli Albay Dursun Çiçek'in avukatı İrem Çiçek de mahkemenin yasaya göre değil, keyfi bir uygulama gerçekleştirdiğini belirtti.
“Bu kararla avukatlarla müvekkillerin görüşmesi yasaklandı. Bunların hiç birisinin dayanağı ceza muhakemesi kanunu değil, keyfe keder.”

Çiçek, avukatların karara boyun eğmeyeceğini söyledi.
“Biz bunlara boyun eğmeyeceğiz sonuna kadar haklıyız.”

ulusalkanal.com.tr


Yorumlar

Halis Yazıcı :

kar taneleri ne güzel anlatıyor,birbirlerine zara vermeden de yol almanın mümkün olduğunu.mevlana

Nezahat :

her tarafı şiddet, kan, gözyaşı aldı yürüdü. kimsenin can güvenliği kalmadı. insanlar artık patlayacak yer arıyor. toplum sonunda patladı, patlayacak. bu kadar kötü eylem ve söylemler arttıkça millet ne yapacağını şaşırdı. sınırlarımızdaki komşular kan ve gözyaşı içinde her taraf acı içinde. daha neler olacak da bu toplum düzelecek? arada olanlar iyi insanlara, kadınlara, çocuklara oluyor. yeter artık.

Aytekin Serkaldı :

Adil bey, sebebi güzel yazmışsınız da ya tedavi ve sağaltım? Biraz da ondan bahsedin bize.

yeliz kılıç :

Artık tahammülsüz ve umarsamaz bi toplum olduk. Korkuyormuyuz yoksa bana değmeyen yılan bin yaşasın mı diyoruz.Ve cezalarda hafifletici nedenler oldukça bu suçlularda azalmıyacak tam tersi gün geçdikçe çoğalacaktır.Yüreğinize, kaleminize sağlık...

Özgen Kara :

Özgür düşüncenin , insanca duyguların baskı altında tutulduğu kapalı toplumlarda , insan sevgisinden yoksun ruh hastası insanlar yetişir. Özgecan'ı hunharca katleden cani gibi. Kar yağışının keyfini çıkarma şenliğindeki kızlı erkekli insanların mutluluğunu çekemeyip , onlara bıçakla saldırarak , Gazeteci Nuh Köklü'yü öldüren esnaf bozuntusu cani gibi... RTE 'nin '' Evde zor tutuyorum . '' sözü ile aslında kışkırtmak istediği kesimden insanlar bunlar. Ve baskıcı anlayışın duygularını körelttiği kötücüllerdir bunlar. Halkımızı böyle sapıklardan korumak , bu insanlık dışı anlayışı da yok etmek gerek.. Sn. A. Hacıömeroğlu , bu konuyu ayrıntılarıyla aktarmış okurlara.. Teşekkürler !

Hakan kesim :

sayın adil bey; ne kadar doğru tespit akp nin bahsettiği %50 katil tecavüzcü ve hırsızlar oluşturuyor

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder