banner864

Ahmedinejad: ABD, tüfekle demokrasi peşindedir 17 Ocak 2012, 14:16

İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, ABD’nin sömürgeci dönemini, tüfek zoru, demokrasi ve özgürlük sloganlarıyla yeniden canlandırmayı amaçladığını, bugün ABD’nin tüfekle demokrasi peşinde olduğunu belirtti.
Ekvator gazetesi ve TV kanalına konuşan Ahmedinejad “bugün milletlerin menfaatleri, zorba ve hegemonya güçlerin politikalarını desteklememesini gerektiriyor çünkü onlar ceplerini doldurma peşindedir. Bölgemizde siyasi hayatı boyunca bir kere dahi seçim görmeyen ülkeler var, kadınların araba kullanma hakkı bile yok ancak ABD, onlarla çok yakın ve samimidir ve haklarında insan hakları veya demokrasi konusunda hiçbir iddiada bulunmuyor” dedi.

Ahmedinejad “ABD’nin çifte standartlı tutumu, egemenliği altına girmeyen her bir ülkenin ne kadar özgür olsa da suçladığını gösteriyor. Bugün tamamen bağımsız bir politika sergileyen Ekvator devleti ve milleti, kendi ulusal menfaatleri doğrultusunda adımlar atıyor ve uluslar arası alanda da herkes için adalet ve barış taraftarıdır” dedi.

Cumhurbaşkanı “Latin Amerika yüz yıllardır sömürgecilerin hakimiyeti altındaydı. Bu bölge kültür ve uygarlık beşiğidir ve sömürgeciler tüfek ve aldatmayla bölge milletlerine hakim oldular, tüm zenginliklerini yağmaladılar ancak bugün şartlar değişti milletler uyandı ve bu yüzden özgür seçimler yapıldığı her yerde emperyalizm karşıtı devletler iktidara geliyor” dedi.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Can Han :

ahmet sen ortadoğu salak devletlerine bakma çoğu bop çu sömürgeci işbirlikçisi orta doğu halkları seninle birdirler.sen muhaletleri bizleri destelkle yeter beraberce amerikayı kovalarız.selam bosnalı can han

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder