banner864

Özel Kuvvetler’e yandaş basın saldırısı 21 Şubat 2013, 12:48

Özel Kuvvvetler Komutanlığı’na saldıran yayınları yorumlayan askeri kaynaklar Aydınlık'a "Dış bağlantısız saldırı olmaz: Hiçbir saldırı dış bağlantısı olmadan olmaz. Uğur Mumcu saldırısı da böyleydi, diğer başka birçok olayda da mutlaka dış bağlantı vardır. Bugünlerde Özel Kuvvetler’e yönelik yapılan bu saldırıda da elbette dış bağlantı vardır. Çünkü Türkiye üzerinde hesabı olanlar için Özel Kuvvetler’in zayıflatılması gerekir. Özel Kuvvetler’e yönelik saldırı Türk Silahlı Kuvvetleri’ne, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne saldırı da Türk Milleti’ne zarar verir" demişti. Saldır bitti mi? Hayır, hâlâ sürüyor. Sadece siyasi erkten değil. Onun medya ayağından ve PKK'dan gelen saldırılarla da sürüyor. Son Sinop, Samsun ve Silivri'de yaşanan olayları Özel Kuvvetler Komutanlığı'na bağlayan ekip, TSK'ya şimdi buradan saldırmaya başladı. Neymiş! Yasal değilmiş. Aydınlık yasal olmayan 'Özel' Kuvvetleri açıklıyor. İşte o kuvvetler:
Sinop, Silivri ve Samsun'da ÖKK varmış

Fehmi Koru - Star


Ne oldu Sinop’ta, ne oldu Silivri’de, Samsun’da, anlayanınız var mı?
Sinop’ta konuşma yapmak üzere kentlerine BDP’lilerin geldiğini duyanların taşkınlığı(...) Silivri’de de ‘Ergenekon’ davasında yargılananlarla dayanışma amaçlı gösteriler (...)
Dün de Samsun karışmış... (...) O hızla dönüp Genelkurmay Başkanlığı’nın internet sitesine koyduğu ‘Özel Kuvvetler Komutanlığı’ açıklamasına göz atıyorum: (...) ‘Vazifesi’, kuvvetlerin harekâtını kolaylaştırmak, ülke işgaline karşı plan yapmak, teröristle mücadelede verilen görevleri yerine getirmek imiş...
Legal bir kuruluşmuş ÖKK... (...) Genelkurmay’ın “1952’de kurulan birim bugün de devam ediyor” açıklaması endişelerimizi artırmaktan başka bir işe yaramadı.

***

Provokasyon hazırlanıyormuş

Hüseyin Gülerce - Zaman


Bu sonuç (PKK sorununu çözmek), iki güç odağını rahatsız eder, edecektir… Biri, devlet içindeki hukuk dışı yapı. Yani vesayetin statüko ağaları. Hâlâ direniyor ve güç topluyorlar... (...)
Tanıdığım için Sayın Sırrı Süreyya Önder’e seslenmek isterim. Samimiyetinize hüsnüzannım var. (...) Hazırlanan provokasyonların, doğacak tehlikelerin inanıyorum siz de farkındasınız. Bence zamanlamanız doğru değil. En kritik, en hassas çizgide yürüyoruz. Çözüm süreci, arzuladığımız barışı getirsin, ben sizinle her yere gelmeye hazırım…
Emniyet güçlerimizin, istihbarat teşkilatlarımızın dikkati, tedbirleri bugünler için çok hayati. (...) Bundan sonrası için bütün sorumlular teyakkuzda olmalı.

***

ÖKK sivilleri kullanıyor mu?

Mehmet Y. Yılmaz - Hürriyet


Genelkurmay Başkanlığı, Özel Kuvvetler Komutanlığı ile ilgili bir açıklama yayınladı.
(...) Bu birlik, yasal olarak faaliyet gösteriyormuş!(...) “İşgale karşı koyma” faaliyetleri için sivillerin silah kullanmak da dahil olmak üzere, propaganda için, ayaklanma çıkarmak için, istihbarat için örgütlendikleri bir sır değil.
Soru bu sivillerin “iç düşmana karşı” kullanılıp kullanılmadığı. Bu kişilerin TSK ile örtülü–açık organik bir bağ içinde olup olmadıkları, yasa dışına çıkıp çıkmadıkları.
Mesela BDP milletvekillerine karşı Sinop’ta girişilen örgütlü eylemde bu tür sivillerin parmak izi var mı? (...)Yoksa TSK’nın içinde yasal olarak kurulmuş, yasaların dışına çıkmamış bir birliği neden tartışma gereği duyalım?

***

BDP: Özel Kuvvetlerin işi
Özgür Gündem


"Özel Kuvvetler-Gladio işi" başlığı atan PKK'nın yayın organı Özgür Gündem de ekipten. Haberin spotunda şöyle deniyor: "Karadeniz gezisinde yaşanan saldırılar için 'sorumlusu devlet içinde barışı istemeyen kesimlerdir' diyen BDP'li vekiller Önder ve Kürkçü, "Barışın gelmesinden rahatsız olan, paniğe kapılan özel kuvvetler ve gladio seferber olmuştur" dedi. Gazete, BDP Milletvekilleri Sırrı Süreyya Önder, Ertuğrul Kürkçü, Sabahat Tuncel ve Levent Tüzel'in, "Toplum savaşı isteyenler ve istemeyenler olarak ikiye bölünmüştür" sözlerine yer verdi.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

ersin demir :

bu dedikleriniz doğru olsaydı, şimdi siz nerelerde idiniz? biliyormusunuz ? ( ökk kalmış olsaydı ya da görevini doğru yapsaydı)endişeleriniz;bizim isteklerimizdir.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar