banner864

Kazakistan'da Avrasya zaferi 18 Ocak 2012, 19:33

Kazakistan'ın Avrasyacı lideri Nazarbayev bir seçimden daha büyük zaferle çıktı. Nazarbayev'in başkanı olduğu Nur Otan Partisi oyların yüzde 81'ini aldı. AKP benzeri bir yapıya sahip olan Ak Yol Partisi ise oyların sadece yüzde 8'ini alabildi.


Kazakistan Meclisi için yapılan seçimleri, resmi olmayan sonuçlara göre Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev'in başkanı olduğu Nur Otan Demokratik Halk Partisi kazandı. Parti oyların yüzde 81'ini aldı. Avrasyacı politikalarıyla tanınan Nazarbayev idaresi döneminde Kazakistan, Şanghay İşbirliği Örgütü'nün ve Avrasya Birliği Hareketi'nin kurucusu oldu.

Alınan sonuçların, yapılan işlerin halk tarafından desteklendiğine bir delil olduğunu kaydeden Nazarbayev, "Halk bizimle, bizi destekledi, bize olan inancı daha da arttı" diye konuştu. Nazarbayev'in önüne Kazakistan-2017 kalkınma programı çerçevesinde halkın daha iyi şartlarda yaşaması ve ülke ekonomisini daha da güçlendirmek adına çok çalışmalıyız" dedi.

Bu başarının sadece Nur Otan Partisi'nin olmadığını ve bütün halkın zaferi olduğunu hatırlatan Nazarbayev, "Halk ülkenin birlik, beraberlik ve huzur içinde yaşaması için oy verdi" diye konuştu. Resmi olmayan sonuçlara göre Nur Otan Partisi yüzde 81, Ak Yol Partisi yüzde 7.9 ve Kazakistan Komunist Partisi oyların yüzde 7.3'ünü aldı.

Yorumlar

sydneyden turan :

ey muslumanlar israil dediginiz dunyada 10milyon kadar muslumanlar 2milyar diyorsunuz ama hic bir icadiniz yok ondan sonra yahudilere kiziyorsunuz akpnin icindeki yahudiler ne olacak onun icin bosverin uyumaya devam ninni yavrum ninni..........

HalukÖZGÜDER :

kusura bakmayin. yazinizla ilgili değil ama birşeyi araştirmanizi rica edicem. duyduğum birşeyin doğru olup olmadığını araştırabilirmisiniz diye mesaj yazıyorum. ülkemizin resmi nüfusu 72 milyon. cia nin araştırmasına göre 82 milyon. doğu ve güneydoğuda nüfus kayıt sisteminde olmayan 10 milyon kişi varmış. seçim zamanı 4 milyonu oy kullansa %? bir kalıp oy oluşturur. bunlarin bir partiye ait olduğunu düşünürsek eğer yaklaşık %20 gibi hazır oy portföyümü? diğer partiler istediği kadar uğraşsınlar o zaman. boşa uğraşıyorlar. bu bilgilerinin doğruluğunu ispatlayıp halkı aydınlatabilirseniz sevinirim. konuyu gündeme getireceğinizi düşünüyorum. saygilar.

selda solak gediz :

şehitler ölmez vatan bölünmez hainler nekadar şehitde gitse yine türkiye bölünmez yine allah belanızı versin

trakyalı :

şerefsiz köpekler kalleşler bende güneydoğu gazisiyim bunlar kalleş bunlar ancak arkadan vurur ama bitecek bu itler gerekirse 1000 tane şehit veririz ama türkiye bölünemez

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar