Albay Harmuş'u Mit-Polis birlikte teslim etti 17 Şubat 2012, 21:26

Suriye yönetimine teslim edilen Albay Hüseyin Harmuş ve Yarbay Mustafa Kassum'un koğuş arkadaşı Mürsel Almaz, Ulusal Kanal'a konuştu. Harmuş nasıl teslim edildi? Teslimata MİT dışında hangi kurum eşlik etti? Hatay'daki kamplarında kalan gruplar hafta sonları neden Suriye'ye geçiyor? İşte Albay Harmuş'un koğuş arkadaşı Mürsel Almaz'ın gazeteci Hüseyin Güler'e yaptığı çarpıcı açıklamalar...
“Ben 2011'de Suriye'ye pasaport ile giriş yapmıştım. Orada alındım ve cezaevinde yattım. Birçok cezaevi gezdim. En son 291.nci İstihbarat Daire Başkanlığı olan Şam'da yattım. Cezaevinden çıkmadan on gün kala Hüseyin Harmuş yarbay, Mustafa Kassım isimli şahıslarla aynı cezaevi ve aynı hücrede yattık. Hüseyin Harmuş'un buradan kaçırılması, nasıl olduğunu hepsini bana anlattı.”

Esad yönetimine teslim edilen Albay Hüseyin Harmuş'la aynı koğuşta kaldığını öne süren Mürsel Almaz Ulusal Kanal'a konuştu. Almaz, teslimatta polisin de olduğunu iddia etti.
“Harmuş'u Suriye, ya da İran, ya da başka istihbarat kahvede içeceğine bir şey katarak kaçırdı iddiaları doğru değil, Hüseyin Harmuş'u kaçıran bir mitçi kaçıran milli istihbarat ve polisin içinde Samandağ, Çevlik'ten tekneye bindirip, Laskiye de teslim edildi ve Suriye'ye ait askeri istihbarat teslim aldı.”

Mürsel Almaz Hatay-Suriye hattında yaşanan terör olaylarıyla önemli iddialarda bulundu.
“Perşembe ve Cuma günleri Çadırkentlerden silahlı guruplar güvenlik güçlerinin kontörülünde Suriye sınırına bırakılıyor ve tekrar bir gün sonra olayları çıkarıp, Türkiye'deki güvenlik güçlerine telefon ederek yeniden sınırdan onların alındıklarını.Ben biliyorum”

Mürsel Almaz çadır kentlerde bin 500 kişinin de çatışmaya hazır beklediğini de söyledi.

Almaz Suriye'den kaçıp Türkiye'ye gelen ailelerin, kızlarını Antakyalı yurttaşlarda imam nikahı ile evlendirdiklerini de iddia etti.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

sydneyden turan :

abd nin bu tuzagina karsi direnen tgbli gencler olduktan sonra artik korkum yok sagolasiniz gercek ataturkculer.......

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar