banner864

Aydınlık'ta çıkan bu karikatüre Erdoğan dava açtı 20 Ocak 2012, 17:07

Tayyip Erdoğan'ın Aydınlık Gazetesi yazarı Prof. Dr. Yalçın Küçük'e açtığı karikatür davasının ilk duruşması dün görüldü. Duruşmada yargılama sürecinin oldukça hızlı olduğunu ifade eden Küçük, "Bu savcılık Tayyip Bey'in özel savcılığı mıdır?” diye sordu.
Aydınlık Gazetesi'nde yayımlanan bu karikatür Tayyip Erdoğan'ı rahatsız etti.
Erdoğan, 28 Eylül 2011 günlü gazetede Yalçın Küçük'ün "Diktatorya" başlıklı yazısında yer alan karikatürden dolayı dava açtı.
Dava'nın ilk duruşması bugün Çağlayan Adliyesi 2'inci Asliye Ceza Mahkemesinde görüldü. Duruşmada Aydınlık Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Mehmet Bozkurt ve Yalçın Küçük ifade verdi.

Küçük, Erdoğan'ın kendi aleyhinde açtığı 7 davanın da düştüğünü söyledi. Prof. Küçük, yargılamanın hızına dikkat çekti.
14 Ekim'de suç duyurusu yapılmış. 24 Ekim'de ifadem alınıyor. Yoksa bu savcılık Tayyip Bey'in özel savcılığı mıdır?
Aydınlık Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Mehmet Bozkurt ise, resmedilen kişinin Başbakan olduğunu iddia etmenin mümkün olmadığını belirtti. Bozkurt, hakaret iddilarını kabul etmedi.

Duruşma karara bağlanak üzere 13 Mart gününe ertelendi.

İşte o karikatür:ulusalkanal.com.trYorumlar

memlekete hakim olduk zorunuzaa gitsin :

zorunuza gitsin tüm bölgeye hakim gücüz hakkı savunan ve batılı yok edip ezecek olan bizdik yine biz oluruz siz içkinizi için sarhoş olun kuluğa isyan ile yaşayın dilerim hidayet olunursunuz ama sizdeki bu cahaletle işiniz çok zor ölümü unutmayın bunuda yalanlayamazzsınız artık artık gücümüzü gösteriyoruz ve istediğimiz gibi sizi yönetiyoruz zorunuza gitmesi hoşumuza gidiyor.....

yadigar kuyu :

cozmeyiniz,bagli kalsin/ya rab bagli kuluna/yagli-yagsiz fark etmez/kemik yagsin

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar