banner864

Putin ilk turda %50'lik barajı geçti 21 Ocak 2012, 10:02

Rusya'da Mart ayı başında Devlet Başkanlığı seçimleri yapılacak. En güçlü aday Putin son ankete göre oy oranını arttırdı. Anket sonuçlarına göre Putin, ilk turda devlet başkanı olmak için gereken yüzde 50 oy barajını geçti.
Rusya Başbakanı Vladimir Putin'in son dönemde düşüşe geçen kamuoyu desteğinin yeniden artış göstererek yüzde 48'den yüzde 52'ye çıktığı bildirildi. Araştırma sonuçlarına göre, Komünist Parti Başkanı Gennadiy Züganov da oylarını yüzde 1 oranında artırarak yüzde 11'e yükseltti.

Aşırı milliyetçi Liberal Demokratik Parti Başkanı Mihail Jirinovski'nin oy oranının değişmeden yüzde 9 civarında çıktığı belirtildi.Milyarder iş adamı Mihail Prohorov ise yüzde 1 oranında oy kaybederek yüzde 4,2 destek aldı. Liberal muhalif ''Yabloka Partisi'' Başkanı Grigoriy Yavlinski de yüzde 1 oranında oy kaybederek yüzde 1 oy toplayabildi.

Putin'in Mart ayı başında yapılacak devlet başkanlığı seçiminde ikinci tura kalmamak için oy kullanan seçmenlerin yüzde 50'sinden fazlasının oyunu alması gerekiyor. 

Yorumlar

nuray demirel :

ne olacak batacak

nuray demirel :

sömürücü ab bölünerek almanya ile mi sömürecek şimdide faşistlik biz de kürt sorunu olmadığı helde en çok ab desteklidir sömürünün yönü mü değişiyor mustafa kemalin dediği gibi tek çıkar yol tam bağımsızlıktır kimse sana yol göstermesin akılsızın kılavuzu artık kargalar oldu.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar