banner864

Açılım paketi yolda 21 Ağustos 2013, 18:11

AKP'nin kuruluş resepsiyonun ana gündem maddesi açılım paketi oldu. Başbakan Erdoğan açılım paketinin zamanlamasına ilişkin açıklamalar yaptı.
AKP'nin 12. kuruluş yıldönümü resepsiyonunda İmralı süreci ve açılım paketi gündemleri tartışlan ana konular oldu.
PKK lideri Abdullah Öcalan açılım paketiyle ilgili "1 Eylül'e kadar yasal düzenlemeler yapılsın" demişti. Yanıt dün Başbakandan geldi. Partisinin kuruluş yıl dönümünde konuşan Erdoğan, paketin zamanlamasıyla ilgili bilgi verdi. Erdoğan, önümüzdeki hafta kurmaylarıyla soru-cevaplı bir toplantı yaptıktan sonra paketi açıklayacaklarını belirtti.
Açılım ve İmralı konusunun ana gündem olduğu resepsiyonda bazı bakanlar, genel başkan yardımcıları, milletvekilleri, belediye başkanları ve çok sayıda davetli katıldı. Salonda bulunan isimlerden Başbakan yardımcısı Beşir Atalay'ın gündeminde de açılım paketi konusu vardı. Atalay, açılım paketinin yasama yılı başlamadan açıklanacağını belirtti.
Erdoğan ve Atalay'ın verdiği tarihlere göre "açılım paketi" Öcalan'ın talep ettiği zamanlamaya göre kamuoyuna açıklanacak.
Öte yandan resepsiyonda Mısır'da yaşanan olaylar nedeniyle müzik yayını yapılmadı. Erdoğan, konuşmasının sonunda Mısır'da Mursi destekçilerinin simgesi olan Rabia" selamı ile selamladı.

ulusalkanal.com.tr 

Yorumlar

Serkan Acarel :

senin acilimin batsin.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar