banner864

Patriot füzelerine karşı sokağın sesi! 20 Ocak 2013, 01:47

21 Ocak 2013 Pazartesi günü İskenderun Limanı’na getirilecek patriot füzeleri ile ilgili İskenderun halkının ne düşündüğünü sorduk.
Hüseyin Güler

Röportajlarımızda bazı vatandaşlar “Ülkemizin yararına ise gelebilir” dediler; ancak çoğunluk patriotlara karşıydı. Vatandaş patriotların, ABD ve İsrail’in korunmasına yönelik olduğunu ve bu anlamda topraklarımızın yerleştirilmesine karşı olduklarını belirttiler.

Mahammet Ünal (Sendikacı): ABD’nin getirdiği bu füzeleri, Pazartesi günü İskenderun Limanı önünde protesto etmemiz lazımdır. Patroit füzeleri Ortadoğu halklarını, ABD emperyalizminin kucağına atmak için gelmiştir.

İbrahim Korkmaz (Gazeteci) Bildiğim kadarısıyla patriotlar bizi korumaya değil; Kürecik ve Adana’daki hava alanını korumaya geliyor. Ben karşıyım. Büyük ihtimalle maliyetleri bize yükleyecekler. İşsizlik ve ekonomik sorunlar varken biz dışarı ile ilgileniyoruz.

Bülent Saraç: Barış olmasını istiyorsak patriotlara karşı çıkmalıyız. Ben hiçbir zaman savaş olsun istemiyorum. Barışın olmasını istiyorum. Ülkemizin komşuları ile şu andaki durumu belli; İran ve Suriye ile savaşın eşiğine gelmişiz. Ama biz, barıştan yanayız ve insanlar kardeşçe yaşasın istiyoruz. Hiçbir yabancı askerin ve üssün vatanımızın herhangi bir yerinde bulunmasını istemiyoruz. Bu durumu protesto edeceğiz.

Burhan Sert (Esnaf): Topraklarımızda barış olmalıdır. Biz bu füzelerin gelmesini istemiyoruz. Biz toprağımızda barış istiyoruz. Türkiye üzerinden oyunlar oynanmasını da istemiyoruz.

Gülhan Ferdioğlu: Ben patriot füzelerinin gelmesini istemiyorum. Başkalarının işine niye burnumuzu sokuyoruz? Füze başlıklarının bu topraklarda ne işi var? Biz bunları istemiyoruz. Ama bakın, karşı çıkanları hapislere atıyorlar. İnsanlar korkudan konuşamıyor. Benim vatandaşlık hakkım doğruları savunmak ve ülkemin ihtiyacı doğrultusunda düşüncelerimi açıklamaktır.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

Sinan Kara :

ben bundan bir şey anlarim, bir şey anlayamam. birşey anlarım, suriye ile olası bir savaşta suriye'den gelecek bir hava atağına karşı koyabilmek için bu patriotlar geliyor ise, bizim 2023 hedefli büyük devletimizin tek başına suriye gibi bir ülkeye bile karşı koyabilecek teknolojisinin aslında olmadığını. birşey anlamam, suriye gibi bir ülkenin saldırısına karşı koyacak donanımı bulunmayan bir ülkenin, israil gibi donanımı belli olan bir ülkeye nasıl oldu da "one minute" diyerek kafa tutabildiğini. bu ne yaman çelişki devlet baba

PROCESSAP :

akp abd'den yardım alıp patriot füze getiriyor herşeyi nekadr da rahat yapıyor amaa biliyorum ben bu akp'nin sonu çok kötü olacak !.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar