banner864

Emek cephesine güçbirliği çağrısı 12 Şubat 2013, 18:01

Taşeronlaşmayla getirilen kölelik düzenine karşı İşçi Partisi, emek cephesinde güçbirliği çağrısı yaptı. İşçi Partisi Genel Başkanvekili Hasan Basri Özbey, "Türkiye'nin çıkışındaki tek çözüm emek hareketiyle cumhuriyet hareketini birleştirmektir" dedi.
Taşeronlaşmayla gelen kölelik düzenini ortadan kaldırmak için sendikalardan sonra şimdi de İşçi Partisi ortak mücadele çağrısı yaptı.
“Sendikalar birleşecek. Emekçi hareketini birleşik hale getireceğiz. Bizim o bütün emek hareketini birleştirecek öncülere ihtiyacımız var.”

İşçi Partisi Genel Başkanvekili Hasan Basri Özbey, Gündem Özel Programı'nda Esin Ergenç'in konuğu oldu. Programda yükselen işçi hareketi ve taşeronlaşma sorunu konuşuldu.

Özbey,"Türkiye'nin çıkış yolu vatan ve emek mücadelesinin birleşmesidir" dedi.
“Türkiye'nin çıkışında tek bir çözüm var. O emekçi hareketiyle yani çalışan Türkiye ile o cumhuriyetçi hareketi yani çağdaş Türkiye'yi birleştirme. Şimdi bunun işaretlerini görüyoruz, çokça görüyoruz. Bu daha da umudumuzu artırıyor. ve 2013'ün işçisiyle, kamu çalışanıyla, köylüsüyle, aydınıyla, öğrencisiyle bütün sınıflarıyla bir ayağa kalkış yılı olacağını gösteriyor.”

Özbey, bu görüşünü 2013'ün ilk zaferlerini kazanan Şişecam ve Yatağan örnekleriyle destekledi.

Özbey, taşeron sistemi konusunda İşçi Partisi'nin görüşlerini de net bir şekilde ortaya koydu.
“ Buna düzeltme düzenleme gibi çözüm önermiyoruz. Bunun tamamen ortadan kaldırılması gerekiyor.”

İşçi Partisi Genel Başkanvekili Özbey, mücadele sürecine vurgu yaparak işçi sınıfının emrindeyiz dedi.
“İşçi arkadaşlarımı Ulusal Demoratik İşçi Hareketi saflarında mücadele etmeye çağırıyorum. Biz İşçi Partisi olarak üzerimize düşeni yapacağız. O anlamda işçi sınıfının emrindeyiz.”

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar