İran Devlet Televziyonundan Türkiye'ye, zehir zemberek açıklama 28 Haziran 2012, 02:54

Türkiye’yi provokasyon yapmakla suçlayan Press TV, Türkiye’nin Washington adına hareket ettiğini öne sürüp Türkiye'yi ağır sözlerle eleştirdi.
İki Türk uçağının 22 Haziran günü provokatif bir şekilde Suriye hava sahasına alçaktan ve hızlı olarak girdiğini yazan Press TV, “Uçaklar muhtemelen Suriye’nin savunma sistemini test ediyordu ya da başka tepkileri ölçüyorlardı. Bu düşmanca bir niyetti. Bir karşılık istiyordu ve o karşılığı aldı” diye yazdı.

Press TV, Suriye’ye karşı savaşta Türkiye’yi Washington adına hareket etmekle suçlayarak, “Türkiye, Suriyeli isyancıları silahlandırıyor. Onlara güvenli ortam sağlıyor. Aslında Ankara uçak olayında provokatif bir şekilde hareket etti. Muhtemelen Washington adına hareket etti. Türkiye bir NATO üyesi. NATO Anlaşması’nın 4 veya 5. Maddesini işleme sokabilir” diye devam etti.

İran Devlet Televizyonu, uçak olayının Obama ile Erdoğan’ın tezgahlamış olabileceğini iddia ederek şöyle sürdürdü:
“Bu olayın topyekün bir müdahalenin gerekçesi olup olmadığı bilinmiyor. Yerdeki olaylar tehlikeli bir şekilde tırmanıyor. Her an her şey olabilir. Provokasyon tezgahlamak kolay bir şey. Cuma günkü olay topyekün bir müdahale için bir casus belli olabilir. Böyle değilse, Obama’nın diğer bir ülkeye gazabını kusması için daha büyük bir planın parçası olabilir. Kendisini Esad’a karşı yumuşak kalmakla suçlayan Cumhuriyetçileri susturmak için bundan daha iyi bir yol var mı?”

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

idris :

süper bi analiz........... eline yüregine saglik.

ramazan :

adamlar irandan hainleri tespit ediyor gerizekalılar burdan görmüyor.

yürekli :

tabi,ki herkes senin bu durumda palalavraci olduguna kanat getirirse tabii,ki is koyacak ne ekersen onu bicersin ne kaaa ekmek o kaaa köfte...

Gerçekleri Söylemişler ! :

hükümet ve muhalefet suriye hususunda çok ileri gittiler.aslında türk topraklarından yapılan faaliyetler suriye için savaş sebebidir.bunu herkes unutmuş gözüküyor....

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder