banner864

Arap gözlemci heyetin çalışmaları sabote ediliyor 24 Ocak 2012, 12:46

ŞAM – Ulusal İlerici Cephe; Arap Liginin bakanlar düzeyindeki kurulunun aldığı kararlarını Suriye ve halkına karşı düşmancı bir tırmandırma olarak nitelendirdi.
Cephe dün yayınladığı ve SANA’nın bir nüshasını aldığı bildiride; sözü geçen kararların Suriye'nin ulusal egemenlik-bağımsızlığına ihlal ve Suriye'nin içişlerine de çirkef bir müdahale teşkil ettiğini belirtti. Aynı zamanda Arap Liginin kendi misakına aykırı olmalarıyla birlikte Suriye'de görev yapan Arap gözlemci heyetin çalışmalarını kasıtlı bir şekilde sabote etme girişimi olduklarının altını çizdi.

Suriye ve halkına karşı yapılan düşmancı tırmandırmayı kınayan Cephe; bu tırmandırmanın milletin düşmanlarına ve bu milleti hegemonyası altına almaya çalışan güçlere hizmet ettiğini ifade etti.

Cephe bir kısım tarafların Arapların gelecek kararını zorla elde etme çabasında olduklarına dikkat çekerek; halkımıza dayatılmaya çalışılan baskı ve boyundurukluğu mutlak bir şekilde protesto ettiğini vurguladı.

İlerici Ulusal Cephe bildirisinde; Suriye'nin halkının bilinci ve ulusal birliğine dayanarak tüm meydan okumalara karşı koyma gücüne sahip olduğunu, bu krizi de kendine has olanakları ve silahlı kuvvetlerinin sayesinde daha güçlü bir konumda aşacağının altını çizdi.

Bildiride ayrıca dost ve kardeşlerin yanı sıra dünyadaki hür ve ilerici güçlerin Suriye'nin yanında olduklarına işaret edildi.

Bilindiği üzere Ulusal İlerici Cephe; anayasa ve kanunlar doğrultusunda Suriye'de mevcut tüm siyasi partilerin üyeliklerinden oluşuyor.

SANA Haber Ajansı

Yorumlar

Kâzım Ergin :

bu yaz sayın teoman alili'nin çok ilginç programlar yaptığını izliyorum. ona bir önerim var. dyncorp şirketinin kosovada tezgahladığı bazı işler var. daha önce bu konuda yayın yapmadı ise, lütfen internette araştırma yapsın ve uygun görür ise yayınlasın. saygılar..

Deniz dalman :

vicdanı çürümüş ve samimiyetsiz davranmayalım. biraz zeka lütfen. başbağlar katliamini terör örgütü gerçekleştirdi. sivasta devlte kendi insaninin yanışını seyretti. hem de kitap yazan, türkü derleyen, toplumun ileriye gitmesini sağlayan aydınlarını yaktı. başbağlar ile ne ilgisi var. neeeeeeeee ilgiiiiiisiiiii var. kıyaslamak ne biçim saçmalık...nasıl insanlarsınız. ne diyeceğimi şaşırıyorum. müslüman mısınz siz?

Mehmut Yeni :

nasıl sivas katlamını eleştiriyorsak, eleştiriyorsanız aynı şekilde başbağlar katliamını da eleştirirsek adam oluruz.. yoksa bana yapılan katliam kötü, ona yapılan katliam meşru kabilinden kabuller bizi bir yere götürmez. ulusal kanala soruyoru: sivas katliam haber sayınız kaç adet, başbağlar katliam haber sayınız kaç adet? açıklar mısınız

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar